40-lecie kapłaństwa o. Józefa Mizery

26 maja – Dzień Matki
25 maja 2019
Bierzmowanie
27 maja 2019

40-lecie kapłaństwa o. Józefa Mizery

26 maja br. obchodziliśmy w naszej wspólnocie uroczystosć 40 lecia kapłaństwa naszego współbrata Józefa Mizery.

O. Józef Mizera urodził się 12.09. 1953 roku w Skomielnej Czarnej, niedaleko Makowa Podhalańskiego i Jordanowa. W 1968 roku postanowił poświęcić swoje życie Bogu i ludziom w Zakonie Kapucynów. Święcenia kapłańskie otrzymał przez posługę Ks. Bpa Jana Pietraszko dnia 24 maja 1979 roku w Krakowie. Studia filozoficzno-teologiczne uwieńczył stopniem magistra teologii na KUL-u w 1980, oraz stopniem licencjata z duchowości franciszkańskiej na Antonianum w Rzymie w 1986. Przez wiele lat pracował jako ogólnopolski, znany i ceniony duszpasterz młodzieży i animator powołań kapłańskich i zakonnych, organizując obozy młodzieżowe w Tatrach, Bieszczadach i na Mazurach.

W latach 1991-94 pełnił posługę Prowincjała Krakowskiej Prowincji Kapucynów. W czasie tej służby reaktywował własne studium filozoficzno-teologicze w Wyższym Seminarium Duchownym Kapucynów przy ul. Loretańskiej w Krakowie. Za jego posługi prowincjalskiej Wyższe Seminarium Duchowne i Krakowska Prowincja Kapucynów zanotowały rekordową ilość członków w całej swojej powojennej historii. O. Józef Mizera odbył liczne podróże po różnych krajach Europy, dwukrotnie był w Afryce, raz w USA, trzy lata pracował w stolicy Bułgarii Sofii.

Wiele razy podejmował miesięczną pracę na parafiach niemieckich w Bawarii i angielskich w Londynie. Tak w Polsce jak i w wymienionych krajach był i jest zawsze blisko młodzieży, otacza opieką duszpasterską harcerki i harcerzy. Prowadzi kursy Szkoły Nowej Ewangelizacji oraz liczne rekolekcje i misje parafialne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Do naszej wspólnoty w Kielcach trafił 1 lipca 2015 r, i od tamtej pory posługuje jako wędrowny kaznodzieja, który swoją pracą duszpasterską wspomaga budowę naszego kościoła i klasztoru.

Bracie Józefie, z okazji 40-lecia kapłaństwa życzymy Ci błogosławieństwa Bożego, mocy Ducha Świętego i nieustającej gotowości serca, zasłuchanego w Jezusowe Słowo. Niech Bóg obdarzy Cię zdrowiem i siłą na dalsze lata posługiwania.