Dla Chrystusowego Królestwa i Kościoła

Intencje mszalne – 26 listopada – 2 grudnia 2018 r.
25 listopada 2018
Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Adwentu – 2 grudnia 2018 r.
1 grudnia 2018

Dla Chrystusowego Królestwa i Kościoła

Po raz pierwszy biskup kielecki uhonorował specjalnym medalem „Pro Christo Rege et Ecclesia” cztery osoby zaangażowane w życie parafii i diecezji oraz pełniące wiele bezinteresownych posług. Wśród wyróżnionych znalazł się nasz kościelny p.Stefan Piotrowski, który działa w zakonie franciszkańskim osób świeckich i udziela się w parafii charytatywnie.

-To jest moja pierwsza nagroda, tym bardziej ważna, że otrzymana z rąk Biskupa Jana. Jestem ogromnie wzruszony, że ktoś docenił moją bezinteresowną pracę, której oczywiście nie czynię dla rozgłosu, a dla chwały Boga. Myślę, że to wyróżnienie będzie mnie dopingować do dalszej pracy. Udzielam się jako kościelny oraz swoim głosem staram się upiększać liturgię poprzez śpiew.  – podkreślił Stefan Piotrowski.

Medal, jak zapisano w dekrecie, stanowi „wyróżnienie i podziękowanie dla osób zaangażowanych w posługę duszpasterską i katechetyczną”. Będzie od tej chwili przyznawany rokrocznie także jako „nagroda wyróżniająca działalność osób i instytucji promujących kulturę chrześcijańską w Kościele kieleckim”.

fot. Radio Kielce