Imieniny br. Łukasza

18 października – św. Łukasz Ewangelista
17 października 2020
Dekret Biskupa Kieleckiego
24 października 2020

Imieniny br. Łukasza

18 października swoje imieniny obchodzi nasz współbrat Łukasz Nocoń, duszpasterz młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania, opiekun grupy neokatechumenalnej i kapelan w ŚCO w Kielcach.

„Przyjacielu Boga” – tak św. Łukasz zwraca  się do adresata swoich dzieł (Ewangelii i Dziejów Apostolskich). A motywem powstania wymienionych utworów była bardzo konkretna rzecz: „zbadać dokładnie wszystko od pierwszych chwil i opisać (…) po kolei”, aby Teofil, mógł się „przekonać o całkowitej pewności nauk”. Tak św. Łukasz poświęcił swój talent, czas, życie, aby zaświadczyć o osobie i dziele swojego Mistrza – Jezusa Chrystusa.

Łukaszu, pragniemy złożyć Ci najserdeczniejsze życzenia. Niech każdy dzień będzie piękniejszy od poprzedniego, niech otaczają Cię prawdziwi przyjaciele, którzy podadzą dłoń gdy będzie Ci ciężko. Życzymy wielu powodów do uśmiechu, bo Twój uśmiech sprawia, że świat staje się bardziej kolorowy. Życzymy Ci siły w dźwiganiu codzienności światła Ducha Świętego w głoszeniu Słowa Bożego, które dzięki Tobie do nas trafia. Życzymy Ci także wiele zdrowia i szczęścia, czyli bliskości Jezusa, bo tylko On daje prawdziwe szczęście. Niech Pan Bóg Ci błogosławi.

Msza św. w intencji solenizanta zostanie odprawiona w poniedziałek 19 października br. o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy!