Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Adwentu – 1 grudnia 2019 r.

Intencje mszalne – 2 grudnia – 8 grudnia 2019 r.
30 listopada 2019
Święty Mikołaj a tradycja mikołajkowa.
5 grudnia 2019

Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Adwentu – 1 grudnia 2019 r.

1. Dziękujemy o. Mirosławowi, karmelicie, za wygłoszone Słowo Boże!

2. Adwentem rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny pod hasłem „Eucharystia daje życie”. To szczególny czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Niech modlitwa, udział w Roratach, osobiste wyrzeczenia i akty miłości bliźniego będą wyrazem naszego oczekiwania na przyjście Chrystusa.

3. Przez cały okres Adwentu, od poniedziałku do soboty o godz. 6.30, będziemy odprawiać Mszę św. ku czci Matki Bożej zwaną Roratami. Zapraszamy zwłaszcza dzieci z rodzicami. Przynieśmy ze sobą świece i lampiony, a o godz. 6.00 zapraszamy na śpiew Godzinek ku czci NMP.

4. Przy ołtarzu Matki Bożej przez okres Adwentu wystawiony będzie kosz na jałmużnę adwentową. Prosimy o dary w postaci trwałych środków spożywczych, słodyczy oraz artykułów chemii domowej, z których zrobimy paczki dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Zapisy osób ubogich z naszej parafii w kancelarii.

5. Wigilijne świece Caritas (w cenie 6 zł i 13 zł), a także opłatki można nabyć w zakrystii i na furcie klasztornej.

6. Trwa roznoszenie opłatków do mieszkań naszych parafian przez Pana organistę – Łukasza Świercza i Pana kościelnego – Stefana Piotrowskiego. Dziękujemy za ich przyjęcie, i za złożone ofiary, które będą przeznaczone na nową rozetę, czyli duży witraż nad głównymi drzwiami naszej świątyni.

7. W Liturgii tego tygodnia wspominamy:

  • we wtorek – św. Franciszka Ksawerego, prezbitera;
  • w środę – św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki górników i hutników;
  • w piątek – św. Mikołaja, biskupa;
  • w sobotę – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

8. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

  • W czwartek o godz. 18.00 nabożeństwo powołaniowe, o godz. 18.30 Msza św., na której będziemy modlić się o nowe i liczne powołania również do naszej franciszkańskiej rodziny, prosimy w tym dniu o modlitwę za nas braci kapucynów.
  • W piątek od godzin porannych kapłani udadzą się do chorych. Spowiedź dzieci o godz. 16.30, a następnie Msza św. o godz. 17.00.
  • W sobotę Msza św. Róż Różańcowych wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 18.30, później zmiana tajemnic.

9. W przyszłą niedzielę, jak co miesiąc taca budowlana. Tego dnia rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które potrwają do środy włącznie. Wygłosi je Ks. Bp Piotr Skucha z Sosnowca. Z racji Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP na Mszy św. o godz. 12.00 my Bracia Kapucyni oraz siostry i bracia z III Zakonu ponowimy swoją profesję zakonną.

10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Bogumiła Lajzerowicz lat 95; + Franciszek Błoniarz lat 82.

Polećmy także zmarłych z naszych Rodzin, Dobrodziejów naszego klasztoru i parafii oraz poleconych przez Was w Wypominkach!

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…