Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Adwentu – 2 grudnia 2018 r.

Dla Chrystusowego Królestwa i Kościoła
29 listopada 2018
Intencje mszalne – 3 grudnia – 9 grudnia 2018 r.
1 grudnia 2018
Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Adwentu – 2 grudnia 2018 r.

1. Adwentem rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny pod hasłem „W mocy Bożego Ducha” – szczególny czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Niech modlitwa, udział w Roratach, osobiste wyrzeczenia i akty miłości bliźniego będą wyrazem naszego oczekiwania na przyjście Chrystusa.

Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się za tydzień, od drugiej niedzieli Adwentu, tj. od 9 do 12 grudnia. Wygłosi je nasz współbrat Piotr Kwiatek, doktor psychologii, autor książek m.in. „Cztery okna wdzięczności”.

2. Przez cały okres Adwentu, od poniedziałku do soboty o godz. 6.30, będziemy odprawiać Mszę św. ku czci Matki Bożej zwaną Roratami. Zapraszamy zwłaszcza dzieci z rodzicami. Nie zapomnijmy przynieść ze sobą świec i lampionów, a o godz. 6.00 zapraszamy chętnych na śpiew Godzinek ku czci NMP.

3. Przy ołtarzu Matki Bożej przez okres Adwentu wystawiony będzie kosz na jałmużnę adwentową. Prosimy o dary w postaci trwałych środków spożywczych, słodyczy oraz artykułów chemii domowej, z których zrobimy paczki dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii.

4. W Kalendarzu Liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:

  • w poniedziałek – św. Franciszka Ksawerego, prezbitera;
  • we wtorek – św. Barbary, dziewicy i męczennicy;
  • w czwartek – św. Mikołaja, biskupa;
  • w piątek – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;
  • w sobotę – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Patronki i Królowej Zakonu Serafickiego, Msze święte o godz. 6.30, 8.00, dodatkowa o godz. 10.00 i 18.30. Na Mszy św. wieczornej my Bracia Kapucyni oraz siostry i bracia z III Zakonu ponowimy swoją profesję zakonną.

5. Zainteresowanych zapraszamy na kurs przedmałżeński: od najbliższego poniedziałku (3 grudnia) do piątku (7 grudnia). Zapisy na pierwszym spotkaniu w poniedziałek – na auli.

6. Pan organista – Łukasz Świercz i pan kościelny – Stefan Piotrowski od poniedziałku do soboty roznoszą opłatki do mieszkań naszych parafian. Dziękujemy za ich przyjęcie,i za złożone ofiary, które będą przeznaczone na opłaty za prace budowlane w kościelei klasztorze.

7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca.

  • W czwartek Msza św. o godz. 18.30, na której będziemy modlić się o nowe i liczne powołania do naszej franciszkańskiej rodziny; prosimy w tym dniu o modlitwę za nas braci kapucynów.
  • W piątek udamy się do chorych w godzinach porannych, spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16.30, później o godz. 17.00 Msza św. dla dzieci.8.
  • Wigilijne świece Caritas, a także opłatki można nabyć w zakrystii i na furcie klasztornej.

9. W przyszłą niedzielę, jak co miesiąc taca budowlana.

10. Nasza parafia św. Franciszka w Kielcach wraz ze wspólnotą klasztorną Braci Kapucynów w Krakowie organizuje pielgrzymkę do Gruzji i Armenii w terminie 4-15 czerwca 2019 roku. Szczegółowe informacje w gablocie. Zapisy w kancelarii parafialnej, u brata Marka – proboszcza i w Krakowie u Brata Grzegorza Marszałkowskiego.

11. W minionym tygodniu odeszła do wieczności:

Zofia Osuch lat 82.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…