Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Adwentu – 3 grudnia 2017 r.

Nowe konfesjonały
29 listopada 2017
Intencje mszalne – 4 grudnia – 10 grudnia 2017 r.
2 grudnia 2017
Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Adwentu – 3 grudnia 2017 r.

1. W Kalendarzu Liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy:

  • w poniedziałek wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy;
  • w środę wspomnienie św. Mikołaja, biskupa;
  • w czwartek wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. na Mszy św. o godz. 18.30, będziemy modlić się o nowe i liczne powołania do naszej franciszkańskiej rodziny; prosimy w tym dniu o modlitwę za nas braci kapucynów.
  • W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, Patronki i Królowej Zakonu Serafickiego, Msze święte o godz. 6.30, 8.00, dodatkowa o godz. 10.00 i 18.30. W tym dniu jest dyspensa od pokarmów mięsnych. Na Mszy św. wieczornej my Bracia Kapucyni oraz siostry i bracia z III Zakonu ponowimy swoją profesję zakonną.
  • Również w piątek Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowy ma adoracja i Mszę św. o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy.
  • W sobotę odbędą się święcenia biskupie ks. prałata dr Andrzeja Kalety o godz. 10.00 w Bazylice Katedralnej w Kielcach.

2. Adwentem rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny – szczególny czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Niech modlitwa, udział w Roratach, osobiste wyrzeczenia i akty miłości bliźniego będą wyrazem naszego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się w ostatnim tygodniu Adwentu, od 17 grudnia. Wygłosi je nasz były proboszcz br. Roman Rusek.
Przez cały okres Adwentu, od poniedziałku do soboty o godz. 6.30, będziemy odprawiać Mszę św. ku czci Matki Bożej zwaną Roratami. Zapraszamy zwłaszcza dzieci z rodzicami i nie zapomnijmy przynieść ze sobą świec i lampionów.
Przy ołtarzu Matki Bożej przez okres Adwentu wystawiony będzie kosz na jałmużnę adwentową. Prosimy o dary w postaci trwałych środków spożywczych, słodyczy oraz artykułów chemii domowej, z których przed Świętami Bożego Narodzenia zrobimy paczki dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii.

3. Pan organista – Łukasz Świercz i pan kościelny – Stefan Piotrowski kontynuują roznoszenie opłatków. Dziękujemy za ich przyjęcie, i za złożone ofiary na budowę kościoła i klasztoru.

4. Zapraszamy serdecznie wszystkich na krótkie katechezy „Modlitwa Spotkania”- jako wprowadzenie w czas Adwentu. Będą one na temat modlitwy, obecności przed Bogiem, czytania i słuchania Słowa Bożego. Od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej, o godz. 19.15, które wygłosi brat Krzysztof Czeczko.

5. Wigilijne świece Caritas a także opłatki można nabyć w zakrystii i na furcie klasztornej.

6. Zainteresowanych zapraszamy na kurs przedmałżeński: od poniedziałku (11 XII) do piątku (15 XII). Zapisy na pierwszym spotkaniu w poniedziałek – na auli.

7. Dziękujemy za wspólną modlitwę za naszych bliskich zmarłych. Bardzo dziękujemy za złożone ofiary na wypominki, będą przeznaczone na wykańczanie naszej świątyni.

8. W najbliższą niedzielę we wszystkich kościołach w Polsce, będą zbierane ofiary na „Potrzeby Kościoła na Wschodzie”. Wspomóżmy naszych braci kapucynów, mieszkających na Ukrainie i w Rosji. Ofiary będę zbierane do puszek przed kościołem. W tym dniu kazania wygłosi brat Adam Wróbel posługujący na Ukrainie.

9. W przyszłą niedzielę, jak co miesiąc taca budowlana.

10. W minionym tygodniu do Wieczności odeszli:

Mieczysława Syska – l. 82, Teresa Kszczot lat 87, Zdzisława Kasprzyk lat 86, Eugeniusz Grosicki lat. 85.

Za nich i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie …