Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Wielkanocna – 1 kwietnia 2018 r

Wielki Piątek – post ścisły
30 marca 2018
Intencje mszalne – 2 kwietnia – 8 kwietnia 2018 r.
31 marca 2018
Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Wielkanocna – 1 kwietnia 2018 r

1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomogli nam w przeżywaniu Triduum Paschalnego: osobom przygotowującym dekorację Ciemnicy i Grobu Pańskiego, diakonowi – br. Adamowi, Panu kościelnemu i Panu organiście, ministrantom za oprawę liturgiczną, scholi GOOD NEWS za oprawę muzyczną i wszystkim osobom, które indywidualnie pomagały oraz Wam drodzy Bracia i Siostry, którzy trwaliście razem z nami na modlitwie. Dziękujemy także za złożone ofiary na kwiaty i dekorację Grobu i Ciemnicy. Wielkie Bóg zapłać!

2. Trwamy w Oktawie Wielkanocy. Życzymy Wam: Parafianom i Gościom, aby Boże błogosławieństwo płynące ze zwycięstwa Chrystusa nad grzechem, szatanem i śmiercią wypełniło Wasze życie, zarówno osobiste, małżeńskie i rodzinne. Bądźcie pełni chrześcijańskiej radości i nadziei. Przez wiarę wznieśmy się ponad to, co przyziemne
i weselmy się Zmartwychwstaniem Chrystusa, bo w Nim jest Nowe Życie.

3. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Składka przeznaczona jest na KUL. Msze święte jak w każdą niedzielę.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

  • W czwartek zapraszamy na nabożeństwo powołaniowe o godz. 18.00. i na Mszę św. wieczorną, na której będziemy – jak co miesiąc – poznawać duchowość franciszkańską.
  • W piątek – z racji Oktawy – nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Rano kapłani udadzą się do chorych. Spowiedź pierwszopiątkowa dla dzieci od godz. 16.30, a następnie Msza św. o godz. 17.00, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o 18.00.
  • W sobotę Msza św. Róż Różańcowych wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o g. 18.30, później zmiana tajemnic

5. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy, aby w gronie rodzinnym odmówić wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Również w naszej świątyni o godz. 15.00 będzie nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

6. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej.

7. W ostatnim czasie do wieczności odeszli:

+ Halina Gajos, l. 69; + Elżbieta Mazurek, l. 76; + Bogusław Grabka, l. 57; Tadeusz Magda, l. 70; + Genowefa Wąwoźniak, l. 86, Tadeusz Siudak, l. 81.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…