Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Wielkiego Postu – 10 marca 2019 r.

Papież Franciszek
6 marca 2019
Intencje mszalne – 11 marca – 17 marca 2019 r.
9 marca 2019
Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Wielkiego Postu – 10 marca 2019 r.

1. Dzisiaj na Mszach św. rozpoczynamy nowennę przed uroczystością św. Józefa, Oblubieńca NMP, patrona Kościoła Świętego i również naszej Prowincji Zakonnej.

2. Wraz ze Środą Popielcową rozpoczął się czas tzw. Komunii świętej Wielkanocnej, który potrwa aż do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Przypominamy o przykazaniu kościelnym mówiącym o powinności skorzystania przynajmniej raz w roku z Sakramentu Pojednania i przyjęcia Komunii świętej w Okresie Wielkanocnym.

Codziennie w naszym kościele jest możliwość spowiedzi świętej.

3. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa:

  • Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątki o godz. 8.30 i 19.30, a o 17.45 prowadzona przez dzieci;
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 18.00.

4. Wielki Post to także czas szczególnej modlitwy i jałmużny: przy ołtarzu Matki Bożej wystawiony jest kosz na jałmużnę wielkopostną, na produkty spożywcze trwałe oraz artykuły chemiczne, które przekażemy najbardziej potrzebującym w naszej parafii.

Jeśli znacie rodzinę która znajduje się w bardzo trudnej sytuacji, to prosimy o zgłoszenie tego do kancelarii. Jeśli ktoś chciałby złożyć jałmużnę w postaci pieniędzy, to może to uczynić do skarbonki z tyłu kościoła lub w kancelarii

5. Ofiary na kwiaty i dekoracje Ciemnicy i Grobu Pańskiego można składać w zakrystii i kancelarii parafialnej. Bóg zapłać.

6. W sobotę zapraszamy chętnych na warsztaty ekologiczne na temat papieskiej encykliki „Laduato si”. Rozpoczęcie o godz. 13.30 w auli. Warsztaty poprowadzą przedstawiciele Światowego Ruch Katolików na rzecz Środowiska i uczestnicy Szkoły Liderów Ekologii Integralnej REFA. Zakończenie warsztatów o godz. 18.30. Msza Św. z przesłaniem encykliki „Laudato si”. Szczegółowe informacje w gablotach i na stronie internetowej parafii.

7. Osoby niepełnosprawne i wolontariuszy zapraszamy na Mszę św. i Drogę Krzyżową w naszym kościele w przyszłą niedzielę o godz. 14.00.

8. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 19.00 w intencji o. Zbigniewa Kasperczaka w dniu jego imienin.

9. Kurs przedmałżeński dla osób przygotowujących się do sakramentu małżeństwa odbędzie się w dniach 18-22 marca w auli parafialnej. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

10. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 19 im. Ireny Sendlerowej w Kielcach ogłasza rekrutację do oddziału przedszkolnego „O” i zapisy do klasy I szkoły podstawowej. Szczegółowe informacje w gablocie.

11. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Głosu Ojca Pio” poświęconemu zagadnieniu nadziei. Mówią o niej rozmówcy: br. Konrad Baran – referent powołaniowy kapucynów, pan Wojciech – wolontariusz w hospicjum oraz Dorota Woźniak – ze wspólnoty Lotreto, modlącej się o powrót dzieci do Kościoła.

12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

Stanisława Pabis lat 81; Eugeniusz Swatek lat 89.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!