Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Wielkiego Postu – 17 marca 2019 r.

Kurs przedmałżeński
15 marca 2019
Intencje mszalne – 18 marca – 24 marca 2019 r.
17 marca 2019
Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Wielkiego Postu – 17 marca 2019 r.

1. Dzisiejsza niedziela Ad gentes to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Do puszki wystawionej na furcie można materialnie wesprzeć dzieło misyjne. Dzisiaj dodatkowa Msza św. i Droga Krzyżowa dla osób niepełnosprawnych i wolontariuszy o godz. 14.00.

W dniu dzisiejszym swoje imieniny obchodzi o. Zbigniew Kasperczak, pamiętajmy o nim w modlitwie.

2. Kurs przedmałżeński dla osób przygotowujących się do sakramentu małżeństwa rozpocznie się w poniedziałek o godz. 19.15 w auli. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

3. We wtorek Uroczystość Św. Józefa – Oblubieńca Najśw. Maryi Panny, Patrona Kościoła i również naszej Prowincji Zakonnej. W tym dniu w naszym krakowskim klasztorze dwóch braci złoży śluby wieczyste poświęcając swoje życie służbie Bogu i Kościołowi w Zakonie Braci Mniejszych Kapucynów.

Tego dnia serdecznie zapraszamy do naszej świątyni na Mszę świętą o godz. 18.30 w intencji naszych drogich solenizantów: o. Józefa Mońkę i o. Bogdana Kordka. Dziękujmy Panu za ich kapłańską posługę w naszej parafii i polecajmy ich w modlitwie!

4. W czwartek 21 marca, będziemy przeżywać wizytację prowincjalską w naszym klasztorze, którą przeprowadzi nasz Minister Prowincjalny br. Tomasz Żak oraz inni bracia z Zarządu Prowincji. Wizytacja ma w obecnym roku szczególny charakter, bo związana jest z przypadającą w nim 80 rocznicą powstania naszej KRAKOWSKIEJ PROWINCJI ZAKONNEJ. Zapraszamy na Uroczystą Mszę św. Dziękczynną o godz. 18.30 wszystkich naszych Parafian, Dobrodziejów i Przyjaciół klasztoru, a także osoby należące do wspólnot i grup. W czasie Mszy św. również będziemy modlić się w intencji o. Józefa Mizery z okazji jego niedawnych imienin.

5. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa:

  • Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątki o godz. 8.30 i 19.30, a o 17.45 prowadzona przez dzieci;
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 18.00.

6. Przy ołtarzu Matki Bożej wystawiony jest kosz na jałmużnę wielkopostną, na produkty spożywcze trwałe oraz artykuły chemiczne, które przekażemy najbardziej potrzebującym w naszej parafii.

7. Ofiary na kwiaty i dekoracje Ciemnicy i Grobu Pańskiego można składać w zakrystii i kancelarii parafialnej. Bóg zapłać.

8. Czcicieli św. o. Pio zapraszamy w sobotę na nabożeństwo o godz. 17.45, a następnie Mszę św. przez wstawiennictwo świętego Stygmatyka.

9. W przyszła niedzielę Grupa Charytatywna zbierać będzie do puszek ofiary dla ubogich z naszej parafii. Bóg zapłać za wsparcie potrzebujących.

10. Zachęcamy do nabywania baranków Caritas, które zgodnie z tradycją umieszczamy w koszyku wielkanocnym z tzw. „święconką”. Baranki wykonane są z białej czekolady i zapewne sprawią radość szczególnie dzieciom. Dochód 6 zł z ofiar za baranki przeznaczony zostanie przez Caritas na dofinansowanie kolonii i dożywiania dla dzieci z rodzin ubogich.

11. Rekolekcje dla Związków Niesakramentalnych i Osób Rozwiedzionych odbędą się w klasztorze na Karczówce w Kielcach, od 18 do 20 marca. Msze św. z nauką każdego dnia o godz. 19.00.

12. Po raz piąty organizowana jest z 22 na 23 marca Nocna Droga Krzyżowa z Kielc na Święty Krzyż. Więcej informacji na plakacie.

13. Ruch Spotkań Małżeńskich organizuje rekolekcje w dniach 5-7 kwietnia w Skorzeszycach – weekend dla małżeństw, które chcą wzmocnić swoje więzi. Szczegóły w gablocie. (Zgłoszenia: spotkaniamałenskie77@gmail.com; tel.: 602666510 lub 604606334).

14. Są jeszcze 4 wolne miejsca na pielgrzymkę do Gruzji i Armenii w terminie 4-15 czerwca 2019 roku. Informacje w gablocie, a zapisy w kancelarii parafialnej, u brata Marka – proboszcza.

15. W minionym tygodniu odeszła do wieczności:

Leokadia Prońko lat 83.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!