Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Wielkanocna – 5 maja 2019 r.

3 maja – NMP Królowej Polski
2 maja 2019
Intencje mszalne – 6 maja – 12 maja 2019 r.
4 maja 2019
Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Wielkanocna – 5 maja 2019 r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Znajdźmy w tym tygodniu czas na spotykanie się z Panem Bogiem w Jego Słowie. Zachęcamy do indywidualnej lektury i medytacji Słowa Bożego. Zachęcamy do zaangażowania się w jedną z grup apostolskich działającą przy parafii, w której odbywa się wspólnotowe czytanie i rozważanie Pisma Świętego, szczególnie zapraszamy na spotkania Grupy Biblijno – Maryjnej w poniedziałek na godz. 19.15 do salki 019 oraz Wspólnoty Biblijno – Formacyjnej „Drabina” dla absolwentów w poniedziałek o godz. 19.30 w sali Pod Kapciem.

2. W Liturgii tego tygodnia wspominamy:

  • w poniedziałek – Święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba;
  • we wtorek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Matki Łaski Bożej, głównej Patronki miasta Kielc. Wysłuchajmy Komunikatu Księdza Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego: „Drodzy Kielczanie, zbliża się Uroczystość NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY ŁASKAWEJ – PATRONKI naszego miasta. Serdecznie zapraszam duszpasterzy wraz z wiernymi, szczególnie należącymi do grup maryjnych i czcicielami Matki Bożej – na uroczystości, które odbędą się 7 maja (wtorek) w bazylice katedralnej w Kielcach. O godz. 19.00 będzie sprawowana Msza św., a następnie udamy się w procesji różańcowej w kierunku Ratusza, aby tam na nowo zawierzyć nasze miasto i jego mieszkańców naszej Patronce”.
  • w środę – Uroczystość św. Stanisława, bpa i męczennika, głównego patrona Polski;
  • w czwartek – bł. Jeremiasza z Wołoszczyzny, kapucyna;
  • w sobotę – św. Ignacego z Laconi, kapucyna.

3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane codziennie o godz. 18.00.

4. Zapraszamy młodzież i dorosłych na kolejne spotkanie Kursu Alfa w czwartek, 9 maja o godz. 19.15 w sali Pod Kapciem.

5. Apostolstwo Dzieła Pomocy dla Czyśćca zaprasza na Adorację i Mszę św. w piątek o godz. 15.00.

6. Próby przed I Komunią Świętą od poniedziałku do czwartku po Mszy św. wieczornej, a w piątek I Spowiedź dzieci. Uroczystość I Komunii Świętej w sobotę podczas Mszy św. o 11.30. Modlitwą wspierajmy dzieci i ich rodziców.

7. Za tydzień „Niedziela Dobrego Pasterza”, która rozpocznie Tydzień Modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele. Na Mszach św. kazania będzie głosił br. Augustyn Chwałek OFMCap., rektor naszego zakonnego Seminarium Duchownego w Krakowie. Po Liturgii przed świątynią będą zbierane do puszek ofiary na utrzymanie Seminarium.

8. W przyszłą niedzielę również taca budowlana będzie przeznaczona na sfinansowanie prac wykończeniowych w kościele i klasztorze. Bóg zapłać za złożone ofiary!

9. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 dzieci komunijne rozpoczną Biały Tydzień. Ze względu na to wydarzenie, stałych uczestników tej Mszy św. prosimy o udział w Liturgii w innym czasie.

10. W poniedziałek, 13 maja rozpoczniemy nabożeństwa fatimskie.

11. W minionym tygodniu odeszły do wieczności:

Wiesława Kobryń lat 85, Danuta Michnicka lat 87, Helena Bujak lat 81.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…