Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Wielkiego Postu – 15 marca 2020 r.

Warsztaty z Kwiatkiem
8 marca 2020
Intencje mszalne – 16 marca – 22 marca 2020 r.
14 marca 2020

Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Wielkiego Postu – 15 marca 2020 r.

1. Z racji wydanych rozporządzeń władz polskich oraz Rady Stałej Episkopatu Polski ograniczających ilość osób w zgromadzeniach i na Mszach świętych do 50 osób – zostały odwołane wielkopostne rekolekcje parafialne zaplanowane w dniach 15-18 marca 2020 roku. Zamówione intencje Mszy świętych z godz. 10.00 w poniedziałek, wtorek i środę zostaną odprawione w tych dniach o godz. 8.00.

2. W Wielkim Poście nabożeństwa:

  • Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątki o godz. 8.30 i 19.15, a o 17.45 prowadzona przez dzieci;
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 18.00.

3. Przy ołtarzu Matki Bożej wystawiony jest kosz na jałmużnę wielkopostną, na produkty spożywcze trwałe oraz artykuły chemiczne, które przekażemy najbardziej potrzebującym w naszej parafii.

4. Ofiary na kwiaty i dekoracje Ciemnicy i Grobu Pańskiego można składać w zakrystii i kancelarii parafialnej. Bóg zapłać.

5. We wtorek imieniny będzie obchodził o. Zbigniew Kasperczak. Tego dnia pamiętajmy o modlitwie w Jego intencji.

6. W czwartek Uroczystość Św. Józefa – Oblubieńca Najśw. Maryi Panny, Patrona Kościoła i również naszej Prowincji Zakonnej.
W tym dniu w naszym krakowskim klasztorze czterech braci złoży śluby wieczyste poświęcając swoje życie służbie Bogu i Kościołowi w Zakonie Braci Mniejszych Kapucynów. Tego dnia zapraszamy do modlitwy w intencji naszych Drogich Solenizantów: o. Józefa Ochała, o. Józefa Mońkę, o. Józefa Mizerę i o. Bogdana Kordka. Dziękujmy Panu za ich kapłańską posługę w naszej parafii i polecajmy ich w modlitwie!

7. W przyszła niedzielę będzie można złożyć ofiary dla ubogich z naszej parafii do skarbonki na furcie lub skarbony z tyłu kościoła. Bóg zapłać za wsparcie potrzebujących.

8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Jan Gruszczyński lat 94; + Czesława Gruszczyńska lat 91; Józef Mamla lat 84; + Urszula Wołoszyn lat 59 .

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…