Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Wielkiego Postu – 24 marca 2019 r.

Wizytacja Prowincjała
21 marca 2019
Intencje mszalne – 25 marca – 31 marca 2019 r.
23 marca 2019
Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Wielkiego Postu – 24 marca 2019 r.

1. Dzisiaj Grupa Charytatywna zbiera przed świątynią ofiary do puszek dla ubogich z naszej parafii. Bóg zapłać.

2. Dziękujemy za wsparcie dzieła misyjnego do puszki przy furcie w wysokości 509 zł.

3. W poniedziałek, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego będziemy przeżywać Dzień Świętości Życia, z którym związane jest Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zapraszamy na Mszę święta o godz. 18.30 wszystkich wiernych, którzy pragną modlić się o poszanowanie świętości życia oraz uroczyście złożyć przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

4. Spotkanie Męskiej Róży Różańcowe w poniedziałek o godz. 20.00. Zapraszamy mężczyzn.

5. W Wielkim Poście nabożeństwa:

  • Drogi Krzyżowej w piątki o 8.30, 17.45 i 19.30,
  • Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 18.00.

6. Przy ołtarzu Matki Bożej wystawiony jest kosz na jałmużnę wielkopostną, na produkty spożywcze trwałe oraz artykuły chemiczne, które przekażemy najbardziej potrzebującym w naszej parafii.

7. Ofiary na kwiaty i dekoracje Ciemnicy i Grobu Pańskiego można składać w zakrystii i kancelarii parafialnej. Bóg zapłać.

8. Zachęcamy do nabywania baranków Caritas, które zgodnie z tradycją umieszczamy w koszyku wielkanocnym z tzw. „święconką”. Dochód 6 zł z ofiar za baranki Caritas przeznaczy na dofinansowanie kolonii i dożywiania dla dzieci z rodzin ubogich.

9. Kuria diecezjalna informuje, że „we wszystkich parafiach miasta Kielce ustawione zostały żółte kontenery z napisem „Pomaganie przez ubranie”. Dzięki zbiórce odzieży, obuwia, i innych podobnych rzeczy, będziemy chcieli budować kolejne studnie w tych krajach misyjnych, gdzie ludzie nie mają dostępu do wody pitnej. Robiąc porządki w swoich domach nie tylko przyczyniamy się do ochrony środowiska, o czym przypomina nam papież Franciszek, ale również pomagamy tym, którym żyje się gorzej niż nam”.

Kontener na używane ubranie przy naszym kościele znajduje się na II parkingu.

10. Dzieci chcące śpiewać w scholii zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 9.30 do salki przy zakrystii.

11. Od przyszłej niedzieli aż do środy włącznie będą trwały w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi znany dominikanin – o. Wojciech Jędrzejewski. Zaplanujmy tak swój czas, aby wziąć w nich udział i pogłębić naszą relację z Panem Bogiem.

12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

Janina Mondzik lat 107, Janusz Tracz lat 55, Czesława Krawętkowska lat 87, Wiesława Karpowicz lat 82, Janina Nawrot lat 82.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…