Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Wielkiego Postu – 4 marca 2018 r.

1. Dodatkowa Msza św. i Droga Krzyżowa dla osób niepełnosprawnych i wolontariuszy dziś o g. 14.00.

2. Rekolekcje szkolne dla uczniów SP nr 19 oraz Szkoły Muzycznej potrwają od poniedziałku do piątku.

3. Również od poniedziałku do piątku zapraszamy na katechezy Zapomniane Cnoty po wieczornej Mszy św., które będzie głosił br. Krzysztof Czeczko.

4. Zapraszamy na spotkanie z Joanną Bątkiewicz-Brożek – autorką biografii ks. Dolindo Ruotolo: Jezu, Ty się tym zajmij! Spotkanie w środę 7 marca po Mszy św. o 18.30.

5. W czwartek, 8 marca przypada Dzień Kobiet. Pamiętajmy w tym dniu, ale nie tylko, o naszych babciach, mamach, żonach, córkach i wnuczkach. Wyraźmy im naszą życzliwość dobrym słowem i drobnym gestem i nie ustawajmy w modlitwach za nie.

6. Apostolstwo Dzieła Pomocy dla Czyśćca zaprasza na Adorację i Mszę św. w piątek o 15.00.

7. Nowennę przed uroczystością św. Józefa, Oblubieńca NMP, patrona Kościoła Powszechnego oraz naszej prowincji zakonnej, rozpoczniemy w sobotę.

8. W przyszłą – II niedzielę miesiąca – taca będzie zbierana na cele budowlane; przeznaczymy ją na marmurową posadzkę w kościele.

9. Dziękujemy za wsparcie dzieła misyjnego w wysokości 440 zł.

10. Przy ołtarzu Matki Bożej wystawiony jest kosz na jałmużnę wielkopostną. Dziękujemy za składane produkty.

11. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o 8.30, 17.45 i 19.30, oraz Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 18.00.

12. Trwają prace przy posadzce, dlatego na wszystkie Msze św. zapraszamy do auli za wyjątkiem piątków i niedziel.

13. Ofiary na kwiaty i dekoracje Ciemnicy i Grobu Pańskiego można składać w zakrystii i kancelarii parafialnej. Bóg zapłać.

14. Pielgrzymkę do św. Ojca Pio z okazji 100-lecia stygmatów i 50-lecia przejścia do Domu Ojca organizujemy w październiku. Więcej informacji podamy po Świętach.

15. W ostatnim czasie do wieczności odeszli:

Leokadia Serwatka, l. 93, Kazimiera Sobczyk, l. 88, Leon Pastuszak, l. 81, Emilia Szczukiewicz, l. 91. Stanisław Ziętek lat.75.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…