Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Wielkanocna – 12 maja 2019 r.

I Komunia Święta
11 maja 2019
Intencje mszalne – 13 maja – 19 maja 2019 r.
11 maja 2019
Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Wielkanocna – 12 maja 2019 r.

1. Dziękujemy za złożone dziś ofiary na tacę budowlaną.

2. Od poniedziałku do piątku na Mszach Św. o godz. 18.30 trwać będzie Biały Tydzień dzieci, które przyjęły w minioną sobotę I Komunię Świętą. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w Białym Tygodniu odprawiane wyjątkowo o godz. 18.15.

3. W Liturgii tego tygodnia wspominamy:

  • w poniedziałek, 13 maja – Matki Bożej Fatimskiej – rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie: o godz. 18.15 majówka, a następnie Msza św. z okolicznościowym kazaniem o godz. 18.30, po Mszy św. różaniec i procesja z figurą MB Niepokalanej i zakończenie w kościele Apelem Jasnogórskim;
  • we wtorek – święto św. Macieja, Apostoła;
  • w środę – św. Małgorzaty z Kortony;
  • w czwartek – święto św. Andrzeja Boboli, męczennika, patrona Polski;
  • w piątek – św. Paschalisa Baylona, zakonnika;
  • w sobotę – święto św. Feliksa z Cantalice, zakonnika, naszego współbrata. Na Mszy Św. o godz. 18.30 będzie błogosławieństwo dzieci olejkami św. Feliksa z Cantalice.

4. Zapraszamy młodzież i dorosłych na kolejne spotkanie Kursu Alfa w czwartek o godz. 19.15 w sali Pod Kapciem.

5. XIV Rodzinna Majówka Rowerowa, którą poprowadzi Biskup Marian Florczyk, odbędzie się w sobotę, 18 maja o godz. 10.00 z placu Jana Pawła II przy Katedrze.

6. W przyszła niedzielę po Mszach Św. będą zbierane ofiary do puszek na Hospicjum w Kielcach.

7. W niedzielę, 26 maja o godz. 12.00, nasz współbrat, Ojciec Józef Mizera, będzie obchodził swój jubileusz 40-lecia święceń kapłańskich. Zapraszamy do udziału.

8. Uwielbienie na Rynku w Kielcach odbędzie się w niedzielę 26 maja pod hasłem „Od wieków na wieki”. Szczegóły w gablocie.

9. W piątek, 31 maja rozpocznie się w naszej parafii wiosenna sesja Szkoły Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji Świętej Maryi z Nazaretu, Matki Kościoła. Na trzydniowe skupienie zapraszamy wszystkich, którzy pragną pogłębić swoją relację z Panem Bogiem.

10. Z naszej parafii jest organizowany wyjazd autokarowy na Koncert uwielbieniowy „Jednego Serca Jednego Ducha” w Rzeszowie, w czwartek, w Boże Ciało, 20 czerwca. Wyjazd o godz. 16.00. Koszt 30 zł. Zapisy w kancelarii.

11. W dniach 21-23 czerwca b.r. odbędzie się Kurs Nowe Życie z Bogiem w domu rekolekcyjnym w Skorzeszycach. Chętnych zaprasza do udziału wspólnota biblijno-formacyjna „Drabina”. Informacje i zapisy w kancelarii.

12. W minionym tygodniu odeszły do wieczności:

Iwona Nowak lat 49, Regina Karmalska lat 89.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…