Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Wielkiego Postu – 11 marca 2018 r.

Warsztaty liturgiczno-muzyczne
4 marca 2018
Rekolekcje Wielkopostne
10 marca 2018
Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Wielkiego Postu – 11 marca 2018 r.

1. Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne, zapraszamy od jutra do środy na godz. 8.00, 10.00 i 18.30.

  • W poniedziałek temat rekolekcji: Moc Chrztu, po Mszy św. wieczornej nabożeństwo odnowienia Chrztu świętego,
  • we wtorek temat rekolekcji: Moc Słowa Bożego, po Mszy św. wieczornej intronizacja Biblii,
  • w środę temat rekolekcji: Moc modlitwy, po Mszy św. wieczornej nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie.

Wykorzystajmy ten święty czas na głębszą relacje z Bogiem.

2. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o 8.30, 17.45 i 19.30, oraz Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 18.00.

3. Serdecznie zapraszamy na Msze świętą imieninową naszych drogich solenizantów: o. Zbigniewa Kasperczaka o. Józefa Mońkę, o. Józefa Mizerę, i o. Bogdana Kordka. Dziękując Bogu za ich kapłańską posługę w naszej parafii polecajmy ich Bogu w modlitwie na Mszy św. która zostanie odprawiona w czwartek 15 marca o godz. 18.30.

4. Dziś ostatni dzień są do nabycia przy gazetach książki o ks. Dolindo: „Jezu Ty się tym zajmij”, Różaniec i Droga krzyżowa z jego rozważaniami. Zachęcamy do nabycia i czytania jako nasze przygotowanie do świętowania Wielkanocy. Bardzo skuteczna lektura duchowa

5. Wspólnota w Misji serdecznie zaprasza na rekolekcje w Neapolu, w dniach: 10.09 -17.09 2018 r. poświęcone osobie ks. Dolindo Ruotolo. Poprowadzi je autorka książki pt.: Jezu, Ty się tym zajmij!  Joanna Bątkiewicz-Brożek  przy współudziale o. Mirosława Grakowicza redemptorysty. Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się do br. Zbigniewa. Liczba miejsc ograniczona.

6. Po 13 latach przerwy 26 października działalność wznowił Chór Filharmonii Świętokrzyskiej. Efektem pracy zespołu pod batutą Janusza Króla był koncert Dzisiaj w Betlejem, który odbył się 5 stycznia w Filharmonii Świętokrzyskiej. Obecnie Chór przygotowuje utwory o tematyce pasyjnej i planuje 3 koncerty w okresie Wielkiego Tygodnia. Jeden z nich odbędzie się w naszym kościele w Wielką Środę, czyli 28 marca o godz. 19.30. Więcej informacji na plakacie w gablotce. Serdecznie zapraszamy.

7. Przy ołtarzu Matki Bożej wystawiony jest kosz na jałmużnę wielkopostną. Dziękujemy za składane produkty.

8. Zachęcamy do nabywania baranków Caritas, które zgodnie z tradycją umieszczamy w koszyku wielkanocnym z tzw. „święconką”. Baranki wykonane są z białej czekolady i zapewne sprawią radość szczególnie dzieciom. Dochód z ofiar za baranki przeznaczony zostanie na dofinansowanie kolonii i dożywiania dla dzieci z rodzin ubogich.

9. Ofiary na kwiaty i dekoracje Ciemnicy i Grobu Pańskiego można składać w zakrystii i kancelarii parafialnej. Bóg zapłać.