Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Wielkiego Postu – 31 marca 2019 r.

Rekolekcje Wielkopostne
29 marca 2019
Intencje mszalne – 1 kwietnia – 7 kwietnia 2019 r.
30 marca 2019
Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Wielkiego Postu – 31 marca 2019 r.

1. Dzisiaj rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy włącznie. Zapraszamy na Msze święte z naukami, od poniedziałku do środy włącznie, o godz. 8.00, dodatkowa o 10.00 i 18.30. W poniedziałek, po Mszy św. wieczornej, około godz. 19.30 dodatkowe spotkanie z konferencją dla wszystkich chętnych na auli parafialnej. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo pokutne. Zaplanujmy tak swój czas, aby wziąć udział w rekolekcjach i odnowić naszą relację z Panem Bogiem.

2. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

  • W czwartek o godz. 18.00 nabożeństwo powołaniowe, o godz. 18.30 Msza św., na której uroczyście zostaną wprowadzone relikwie św. Jana Pawła II. Przez wstawiennictwo Papieża – Polaka Św. Jana Pawła II będziemy modlić się o nowe i liczne powołania również do naszej franciszkańskiej rodziny. W tym dniu prosimy o modlitwę za nas braci kapucynów.
  • W piątek od godzin porannych kapłani udadzą się do chorych. Tego dnia wyjątkowo spowiedź i Msza św. dla dzieci będzie przed południem w ramach rekolekcji szkolnych.
  • W sobotę Msza św. Róż Różańcowych o godz. 18.30, później zmiana tajemnic.

3. W Wielkim Poście nabożeństwa:

  • Drogi Krzyżowej w piątki o 8.30, 17.45 i 19.30,
  • Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 18.00.

4. Przy ołtarzu Matki Bożej wystawiony jest kosz na jałmużnę wielkopostną. Dziękujemy za składane produkty. Ofiary na kwiaty i dekoracje Ciemnicy oraz Grobu Pańskiego można składać w zakrystii i sklepiku z gazetami lub w kancelarii parafialnej.

5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 dziesięciu chłopców zostanie przyjętych do grona ministrantów. Zaś po Mszy św. o godz. 12.00 zostanie poświęcona przy wejściu do naszej świątyni tablica upamiętniająca pobyt w czasie I wojny światowej w Kielcach, sierżanta Karola Wojtyły, ojca Papieża – Polaka Św. Jana Pawła II. Tablicę ufundowało Stowarzyszenie Ochrony Dziedzictwa Narodowego w Kielcach. Po tej Mszy św. odbędzie się Koncert słowno – muzyczny Osiedlowego Klubu Kultury Polonez, pt.: „Jan Paweł – papież wszystkich ludzi”. Zapraszamy!

6. Zapraszamy na warsztaty czytania Słowa Bożego metodą Lectio divina, które odbędą się w auli parafialnej w dniach 12 – 13 kwietnia. Spotkania poprowadzi br. Mariusz Leszczak, kapucyn z Częstochowy. Szczegóły na plakacie.

7. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

Genowefa Wierzba lat 88, Stanisław Miernik lat 66, Jan Nowakowski lat 79, Arkadiusz Paszkowski lat 42, Stanisław Stępień lat 85, Stanisława Kasprowicz lat 80.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…