Ogłoszenia duszpasterskie – Ofiarowanie Pańskie – 2 lutego 2020 r.

Projekt witraży
27 stycznia 2020
Intencje mszalne – 3 lutego – 9 lutego 2020 r.
1 lutego 2020

Ogłoszenia duszpasterskie – Ofiarowanie Pańskie – 2 lutego 2020 r.

1. Dzisiaj obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego oraz XXIV światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Na każdej Mszy św. poświęcenie świec gromnicznych. Również dzisiaj zespół wokalny Acapella zaprasza do naszej świątyni na wspólne kolędowanie na godz. 18.00. W programie kolędy polskie i zagraniczne.

2. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

  • w poniedziałek – św. Błażeja, biskupa i męczennika. Po Mszy świętej będzie udzielane wiernym błogosławieństwo poświęconymi świecami;
  • we wtorek – św. Józefa z Leonissy, prezbitera, kapucyna;
  • w środę – św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Zgodnie ze zwyczajem po Mszy świętej poświęcenie chleba i wody;
  • w czwartek – świętych: Piotra Chrzciciela, Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników;
  • w piątek – św. Kolety, dziewicy.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca.

  • W czwartek o godz. 18.00 nabożeństwo powołaniowe, o godz. 18.30 Msza św., na której będziemy modlić się o nowe i liczne powołania również do naszego Zakonu.
  • W piątek od godzin porannych kapłani udadzą się do chorych. Spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16.30, o godz. 17.00 Msza św., nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00.

4. Serdecznie zapraszamy na sesję zimową Szkoły Życia Chrześcijańskiego Świętej Maryi z Nazaretu Matki Kościoła, w dniach 14-16 lutego b.r. Na sesji Szkoły będzie można zaczerpnąć z bogactwa Kościoła: Eucharystii, medytacji, modlitwy uwielbienia i wstawienniczej, adoracji, konferencji. Zapewniamy posiłki, napoje i ciekawe rozmowy w kuluarach. To czas wyjątkowego spotkania z Bogiem i drugim człowiekiem. Informacje na stronie internetowej i w gablocie.

5. Kurs Przedmałżeński w naszej parafii odbędzie się w dniach 24 – 28 lutego o godz. 19.00 w auli parafialnej. Zapisy podczas pierwszego spotkania.

6. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej: Głosu Ojca Pio, Gościa Niedzielnego, Niedzieli i innych.

7. W minionym tygodniu odszedł do wieczności:

+ Andrzej Grudziecki lat 71.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…