Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Zwykła – 28 stycznia 2018 r.

Intencje mszalne – 28 stycznia – 4 luty 2018 r.
27 stycznia 2018
List pasterski KEP
29 stycznia 2018
Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Zwykła – 28 stycznia 2018 r.

1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

  • środa – wspomnienie św. Jana Bosko kapłana, salezjanina, patrona młodzieży.
  • piątek – Święto Ofiarowania Pańskiego, oraz XXII Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Na każdej Mszy św. poświęcenie świec gromnicznych. Msza św. dodatkowa o godz. 10.00. Składka w tym dniu przeznaczona jest na klasztory kontemplacyjne w naszej diecezji.
  • sobota – wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, któremu tradycja przypisuje orędownictwo w chorobach gardła, na zakończenie pobłogosławimy świece oraz udzielimy specjalnego błogosławieństwa za jego wstawiennictwem.

2. Spotkanie Męskiej Róży Różańcowe w poniedziałek o godz. 20.00. Zapraszamy wszystkich mężczyzn, którzy chcieliby się włączyć w tę formę modlitwy.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na nabożeństwo powołaniowe o godz. 18.00. i na Mszę św. wieczorną, na której będziemy jak co miesiąc poznawać duchowość franciszkańską. W piątek od godz. 8.30 kapłani udadzą się do chorych, na godz. 18.00. zapraszamy na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

4. W sobotę Msza św. Róż Różańcowych o g. 18.30, później zmiana tajemnic.

5. Kurs przedmałżeński dla osób przygotowujących się do sakramentu małżeństwa odbędzie się w dniach 19-23.02. w auli parafialnej. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

6. W czasie ferii zimowych nasza prowincja zakonna organizuje rekolekcje dla młodzieży męskiej. Można ciekawie i pożytecznie przeżyć swój czas. Bliższe informacje w internecie pod hasłem: ferie z kapucynami.

7. Dzisiaj Franciszkańska Grupa Charytatywna zbiera ofiary do puszek na pomoc potrzebującym z naszej parafii. Bóg zapłać za Wasze dobre serce.

8. Również dzisiaj zapraszamy serdecznie do wspólnego kolędowania z nami, braćmi kapucynami. Rozpoczniemy śpiew naszych pięknych kolęd o godz. 18.00.