Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 24 listopada 2019 r.

Intencje mszalne – 18 listopada – 24 listopada 2019 r.
17 listopada 2019
Intencje mszalne – 25 listopada – 1 grudnia 2019 r.
23 listopada 2019

Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 24 listopada 2019 r.

1. Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Za ponowienie Aktu Oddania się Sercu Bożemu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Grupa Charytatywna zbiera przed świątynią ofiary do puszek na pomoc potrzebującym w naszej parafii. Bóg zapłać za wsparcie!

2. W Liturgii tego tygodnia wspominamy:

  • we wtorek – św. Leonarda z Porto Maurizio, prezbitera;
  • w środę – św. Franciszka Antoniego Fasaniego, prezbitera;
  • w czwartek – św. Jakuba z Marchi, prezbitera;
  • w piątek – święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego. Na Mszach Świętych rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Tego dnia przypada piąta rocznica ingresu Biskupa Jana Piotrowskiego do katedry kieleckiej. Pamiętajmy w modlitwie o Księdzu Biskupie;
  • w sobotę – święto św. Andrzeja Apostoła.

3. Pan organista – Łukasz Świercz i pan kościelny – Stefan Piotrowski w poniedziałek od godz. 16.00 rozpoczną roznoszenie opłatków do mieszkań naszych parafian od ul. Jesionowej. Opłatki zostaną (zostały) poświęcone na Mszy św. o godz. 12.00. Dziękujemy za ich przyjęcie, i za złożone ofiary, które będą przeznaczone na nową rozetę, czyli duży witraż nad głównymi drzwiami naszej świątyni.

4. Różaniec wypominkowy za zmarłych odmawiamy codziennie o godz. 17.45.

5. Kurs przedmałżeński dla narzeczonych rozpocznie się od najbliższego poniedziałku o godz. 19.00 w auli. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

6. Spotkanie Męskiej Róży Różańcowej w poniedziałek w kościele o godz. 20.00.

7. W sobotę zapraszamy na Modlitewny Wieczór Uwielbienia prowadzony przez Odnowę w Duchu Świętym. Rozpoczęcie spotkania o godz. 19.30 uwielbieniem, a o 20.30 będzie Msza Święta.

8. Za tydzień, pierwsza niedziela Adwentu, którą rozpoczniemy kolejny rok liturgiczny pod hasłem – „Eucharystia daje życie”. Zaś na Mszach Świętych kazania wygłosi o. Mirosław Zięba, karmelita bosy posługujący w Usolu Syberyjskim w Rosji.

9. Na furcie jest do nabycia film pt. „Przebudzenie Giganta” o św. Weronice Giuliani, klarysce kapucynce. Kwota 15-u zł za film jest przeznaczona na wsparcie Sióstr klauzurowych Klarysek-Kapucynek w Krakowie.

10. Polećmy Zmarłych naszych Rodziców, Krewnych, Dobrodziejów naszego klasztoru i parafii, poleconych przez Was w Wypominkach!

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…