Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Palmowa – 14 kwietnia 2019 r.

Nie trwaj w grzechu! Idź do spowiedzi!
13 kwietnia 2019
Intencje mszalne – 15 kwietnia – 21 kwietnia 2019 r.
13 kwietnia 2019
Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Palmowa – 14 kwietnia 2019 r.

1. Dzisiaj Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na początku każdej Mszy Świętej. Na Mszy św. o godz. 12.00 i 17.00 procesja z palmami – rozpoczęcie na zewnątrz;

Studenci z naszego Duszpasterstwa Akademickiego „Francesco” rozprowadzają przed świątynią palmy wielkanocne. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na potrzeby duszpasterstwa i wsparcie wyjazdów rekolekcyjnych studentów;

Dziękujemy za złożone dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone na sfinansowanie prac budowlanych w klasztorze i kościele.

2. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna tylko w poniedziałek i wtorek.

3. Przy ołtarzu Matki Bożej wystawiony jest kosz na jałmużnę wielkopostną. Paczki żywnościowe z produktami trwałymi dla potrzebujących z parafii można składać do wtorku włącznie. Zaś ofiary na kwiaty i dekoracje Ciemnicy i Grobu Pańskiego w zakrystii i kancelarii parafialnej. Bóg zapłać.

4. Zapraszamy do udziału w Kieleckiej Drodze Krzyżowej ulicami miasta. Nabożeństwo rozpocznie się w Wielki Wtorek, 16 kwietnia o godz. 19.00 w kościele św. Wojciecha w Kielcach. Przewodniczyć mu będzie Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

5. W środę, 17 kwietnia swoje imieniny będzie obchodził br. Robert Krawiec, wikary parafii i klasztoru. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.30 w intencji solenizanta.

6. W Wielkim Tygodniu spowiedź do środy włącznie od godz. 6.15 do 20.00.

W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę od 6.15 do 16.00.

W Niedzielę Wielkanocną nie spowiadamy!

7. Zapraszamy do udziału w Liturgii Triduum Paschalnego:

  • Wielki Czwartek. Liturgia Mszy Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.30. Później Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godz. 24.00.
  • Wielki Piątek. Adoracja Jezusa w ciemnicy od godz. 7.00. Zapraszamy na Jutrznię na godz. 9.00 do kościoła. Droga Krzyżowa o godz. 15.00. Liturgia Meki Pańskiej o godz. 18.30. Później Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim do północy.
    W tym dniu obowiązuje post ścisły. Szczegółowe informacje odnośnie adoracji w czwartek i piątek umieszczone będą w gablocie. Tego dnia rozpoczyna się nowenna ku czci Miłosierdzia Bożego.
  • Wielka Sobota. W tym dniu Kościół trwa w modlitewnym czuwaniu i adoracji Pana Jezusa w Grobie Pańskim do rozpoczęcia obrzędów Wigilii Paschalnej. Zapraszamy na Jutrznię na godz. 9.00. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w godz.: 9.30 – 15.30. Rozpoczęcie Liturgii Wigilii Paschalnej o godz. 21.00 na placu przed kościołem i zakończenie procesją rezurekcyjną w nocy. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec, lecz bardzo prosimy, aby były one zabezpieczone przed okapywaniem wosku na posadzkę lub ławki. Wigilia Paschalna rozpoczyna radosny czas wielkanocny.
  • Niedziela Wielkanocna rozpoczyna Oktawę Wielkanocną. Świętujemy Zmartwychwstanie Chrystusa przez osiem dni. Na naszej parafialnej stronie internetowej będzie można oglądać relację z Triduum Paschalnego na żywo.

8. Zapraszamy na autokarowy wyjazd na Koncert uwielbieniowy „Jednego Serca Jednego Ducha” w Rzeszowie, w Boże Ciało, 20 czerwca b.r. Wyjazd o godz. 16.00. Koszt 30 zł. Zapisy w kancelarii.

9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

Edward Lasia lat 95; Helena Kołodziejczyk lat 75.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…