Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 9 czerwca 2019 r.

Komunikat Biskupa Kieleckiego
1 czerwca 2019
Intencje mszalne – 10 czerwca – 16 czerwca 2019 r.
9 czerwca 2019
Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 9 czerwca 2019 r.

1. Dziękujemy za złożone dziś ofiary na tacę budowlaną.

2. W Liturgii tego tygodnia wspominamy:

  • w poniedziałek – święto NMP, Matki Kościoła;
  • we wtorek – św. Barnaby Apostoła;
  • w środę – bł. Aniceta Koplińskiego, kapucyna i 107 polskich męczenników z czasów II wojny światowej;
  • w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.
  • w piątek – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

3. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy codziennie o godz. 18.00.

4. Kurs przedmałżeński dla osób przygotowujących się do sakramentu małżeństwa odbędzie się od poniedziałku do piątku w auli o godz. 19.15. Zapisy na spotkaniu.

5. Od 10 do 12 czerwca zapraszamy na targi SACROEXPO. Wystawa to okazja do zakupu nowości wydawniczych i dewocjonaliów w atrakcyjnych cenach. Wstęp na targi i konferencje jest bezpłatny. Szczegóły na www.sacroexpo.pl.

6. W czwartek, 13 czerwca zapraszamy na nabożeństwa fatimskie: o godz. 18.00 nabożeństwo czerwcowe, a następnie Msza św. z okolicznościowym kazaniem o godz. 18.30, po Mszy św. różaniec i procesja z figurą MB Niepokalanej i zakończenie w kościele Apelem Jasnogórskim.

7. Apostolstwo Dzieła Pomocy dla Czyśćca zaprasza na Adorację i Mszę św. w piątek o godz. 15.00.

8. XVII Czuwanie ze św. Ojcem Pio w Krakowie – Łagiewnikach będzie z 15 na 16 czerwca. Wyjazd w sobotę o godz. 17.00. Koszt 30 zł. Zapisy w zakrystii.

9. Zapraszamy na Spotkanie dla Singli pt. „Otwarci na Miłość”, w sobotę 15 czerwca o godz. 16.00 w auli parafialnej. W programie: Konferencja na temat tworzenia relacji i otwartości, Msza św. o dobrego męża i dobra żonę oraz zabawa. Informacje o zapisach w gablocie.

10. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. Wtedy też kończy się możliwość przyjęcia przez wiernych Komunii świętej wielkanocnej, zgodnie z trzecim przykazaniem kościelnym.

11. Są jeszcze wolne miejsca na autokarowy wyjazd z naszej parafii na Koncert uwielbieniowy „Jednego Serca Jednego Ducha” w Rzeszowie, w czwartek, w Boże Ciało, 20 czerwca. Wyjazd o godz. 16.00. Koszt 30 zł. Zapisy w kancelarii.

12. Zapraszamy na XXV Spotkanie Młodych w Wołczynie w dniach 8 – 12 lipca. Więcej informacji i zapisy w kancelarii.

13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

Krystyna Bieszka-Pytko lat 86, Janusz Fiuk lat 66, Emil Wilkosz lat 86, Stefan Małkowski lat 91.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…