Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – 22 listopada 2020 r.

Opłatki Wigilijne
19 listopada 2020
Intencje mszalne – 23 listopada – 29 listopada 2020 r.
21 listopada 2020

Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – 22 listopada 2020 r.

1. Dzisiaj Franciszkańska Grupa Charytatywna zbiera przed świątynią ofiary do puszek na pomoc potrzebującym w naszej parafii. Bóg zapłać za wsparcie!

2. W Liturgii tego tygodnia wspominamy:

  • we wtorek – świętych męczenników: Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy;
  • w czwartek – św. Leonarda z Porto Maurizio, prezbitera;
  • w piątek – św. Franciszka Fasaniego, prezbitera.

3. Decyzja naszego Ministra Prowincjalnego naszą wspólnotę parafialną opuści (po ponad trzech latach posługi w Kielcach) br. Bogdan Kordek, który został przeniesiony do klasztoru i parafii w Nowej Soli. Dziękujemy br. Bogdanowi za Jego posługę i zaangażowanie na rzecz parafii, oraz życzymy Mu wielu łask Bożych w życiu i dalszej pracy. W czwartek zapraszamy na Mszę św. pożegnalną o godz. 18.30 w intencji br. Bogdana.

4. Czcicieli św. Ojca Pio zapraszamy w poniedziałek, 23 listopada na nabożeństwo o godz. 17.45, a następnie Mszę św. przez wstawiennictwo świętego Stygmatyka.

5. Różaniec wypominkowy za zmarłych odmawiamy codziennie o godz. 17.45.

6. W sobotę zapraszamy na Modlitewny Wieczór Uwielbienia prowadzony przez Odnowę w Duchu Świętym. Rozpoczęcie spotkania o godz. 19.30 uwielbieniem, a o 20.30 będzie Msza Święta.

7. Za tydzień, pierwsza niedziela Adwentu, którą rozpoczniemy kolejny rok liturgiczny pod hasłem: „Zgromadzeni za Świętej Wieczerzy”. Na Mszach Świętych rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Tego dnia Biskup Kielecki Jan Piotrowski będzie obchodził szóstą rocznicę ingresu do Bazyliki Katedralnej w Kielcach. Pamiętajmy o naszym Pasterzu w modlitwie.

8. Wigilijne świece Caritas (w cenie 6 zł), można nabyć w zakrystii i na furcie.

9. W tym roku nie będzie roznoszenia poświęconych opłatków po mieszkaniach w naszej parafii przez pana organistę i pana kościelnego. Opłatki można nabyć na furcie i w zakrystii. Złożone ofiary za opłatki będą przeznaczone na nowe witraże w świątyni.

10. Według wytycznych (sanitarnych i duszpasterskich) prosimy wiernych o noszenie maseczek ochronnych na twarzy i zachowanie odpowiednich odstępów w czasie przystępowania do Komunii Świętej.

11. Zachęcany do nabycia i lektury Encykliki „Ewangelium Vitae” św. Jana Pawła II. Encyklikę można nabyć w hurtowej cenie 9-u zł na furcie. Zachęcamy do lektury nowego numeru Głosu Ojca Pio.

12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej parafii:

+ Stanisław Król lat 93; + Regina Zientara lat 79; + Jerzy Szczepański lat 80; + Halina Dereń lat 71.

Pomódlmy się także za zmarłych poleconych przez Was w Wypominkach i zmarłych Dobrodziejów naszego klasztoru i parafii!

Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…