Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkiego Postu – 7 kwietnia 2019 r.

Relikwie św. Jana Pawła II
5 kwietnia 2019
Intencje mszalne – 8 kwietnia – 14 kwietnia 2019 r.
6 kwietnia 2019
Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkiego Postu – 7 kwietnia 2019 r.

1. Dziękujemy dobremu Bogu za łaskę czasu rekolekcji wielkopostnych, a Wam za liczny i czynny udział. W dzisiejszą, piątą niedzielę wprowadzani jesteśmy w Liturgii w okres bardziej pasyjny. Od jutra podczas Liturgii Mszy Świętej będziemy modlić się prefacją o Męce Pańskiej i zachowujemy w świątyniach zwyczaj zasłaniania krzyży.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 zostanie poświęcona przy wejściu do naszej świątyni tablica upamiętniająca pobyt w czasie I wojny światowej w Kielcach, sierżanta Karola Wojtyły, ojca Papieża – Polaka Św. Jana Pawła II. Tablicę ufundowało Stowarzyszenie Ochrony Dziedzictwa Narodowego w Kielcach.
Po Liturgii odbędzie się Koncert słowno – muzyczny Osiedlowego Klubu Kultury Polonez, pt.: „Jan Paweł – papież wszystkich ludzi”.

3. Z okazji 9. rocznicy katastrofy w Smoleńsku zapraszamy w środę 10 kwietnia na Mszę św. o godz. 18.30 w intencji ofiar oraz naszej Ojczyzny.

4. W Wielkim Poście nabożeństwa:

  • Drogi Krzyżowej w piątki o 8.30, 17.45 i 19.30,
  • Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 18.00.

5. Przy ołtarzu Matki Bożej wystawiony jest kosz na jałmużnę wielkopostną. Dziękujemy za składane produkty. Dziękujemy za ofiary na kwiaty i dekoracje Ciemnicy oraz Grobu Pańskiego składane w zakrystii czy w kancelarii parafialnej.

6. Apostolstwo Dzieła Pomocy dla Czyśćca zaprasza na Adorację i Mszę św. w piątek o godz. 15.00.

7. Zapraszamy w piątek i sobotę na darmowe warsztaty czytania Słowa Bożego metodą Lectio divina. Rozpoczęcie warsztatów w piątek o godz. 19.00. Informacje w gablocie.

8. Za tydzień Niedzielą Palmową rozpoczniemy Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na początku każdej Mszy Świętej. Na Mszy św. o godz. 12.00 i 17.00 procesja z palmami – rozpoczęcie na zewnątrz. Tego dnia studenci z naszego Duszpasterstwa Akademickiego „Francesco” rozprowadzać będą przed kościołem palmy wielkanocne. Dochód z tej sprzedaży przeznaczony jest na wsparcie wyjazdów rekolekcyjnych. Zaś taca, jak w każdą II niedzielę miesiąca, będzie zbierana na sfinansowanie prac budowlanych w klasztorze i kościele.

9. W sobotę 18 maja br., zapraszamy na pielgrzymkę do Lublina, Kozłówki i Sanktuarium Maryjnego w Wąwolnicy. Program szczegółowy w gablocie, a i zapisy u br. Pawła Orłowskiego.

10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

Władysław Uchański lat 82, Marianna Porąbaniec lat 83, Andrzej Świercz lat 65.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…