Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Zwykła – 10 lutego 2019 r.

Homilia – br. Marek Skwarło – podsumowanie wizyty duszpasterskiej
3 lutego 2019
Intencje mszlane – 11 lutego – 17 lutego 2019 r.
9 lutego 2019
Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Zwykła – 10 lutego 2019 r.

1. Dziękujemy br. Grzegorzowi Marszałkowskiemu z Dzieła Pomocy św. Ojca Pio z Krakowa za wygłoszone słowo Boże.

2. W Kalendarzu Liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:

  • w poniedziałek – NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorych. Msze św. z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych o godz. 8.00 i dodatkowa o godz. 10.00 i 18.30. Przypominamy, że Sakrament Namaszczenia Chorych należy przyjąć w stanie łaski uświecającej. Prosimy powiadomić chorych i pomóc im w dotarciu do kościoła.
  • w czwartek – Święto świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy, również wspominamy św. Walentego, męczennika i patrona zakochanych, zapraszamy na Mszę św. na godz.18.30, na której będziemy modlić się, o piękną i wierną Bożą Miłość dla małżeństw i narzeczonych.
  • w piątek – bł. Michała Sopoćki, prezbitera, spowiednika św. Faustyny Kowalskiej, założyciela Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego.

3. Zapraszamy chętnych na Seminarium Wiary ze św. Franciszkiem z Asyżu. Najbliższe spotkanie, w środę 13 lutego o godz. 19.15 w sali parafialnej.

4. W piątek rozpocznie się w naszej parafii zimowa sesja Szkoły Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji Świętej Maryi z Nazaretu Matki Kościoła. Na trzydniowe rekolekcje zapraszamy wszystkich, którzy pragną pogłębić swoją relację z Panem Bogiem. Więcej informacji na plakacie, lub na naszej stronie internetowej.

5. Dzieci chcące śpiewać w scholii zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 10.00 do salki przy zakrystii.

6. Nasza parafia św. Franciszka w Kielcach wraz ze wspólnotą klasztorną Braci Kapucynów w Krakowie organizuje pielgrzymkę do Gruzji i Armenii w terminie 4-15 czerwca 2019 roku. Szczegółowe informacje w gablocie. Zapisy w kancelarii parafialnej, u brata Marka – proboszcza i w Krakowie u Brata Grzegorza Marszałkowskiego.

7. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

Stefan Tomaszewski lat 85, Henryk Sadrak lat 84.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…