Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Zwykła – 4 lutego 2018 r.

1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

  • poniedziałek – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy;
  • wtorek – wspomnienie św. męczenników Piotra Chrzciciela, Pawła Miki i Towarzyszy;
  • środa – wspomnienie św. Kolety, dziewicy;
  • piątek – wspomnienie bł. Leopolda z Alpandeire, zakonnika-kapucyna;
  • sobota – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.

2. Za kilka dni rozpoczynamy prace przy posadzce w kościele. Dlatego od środy Msze św. w tygodniu będą w auli parafialnej. W środę popielcową, oraz w piątki Wielkiego Postu Msze św. i nabożeństwa Drogi Krzyżowej będą w kościele.

3. Apostolstwo Dzieła Pomocy dla Czyśćca zaprasza na Adorację i Mszę św. w piątek o 15.00.

4. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych również w piątek o godz. 19.15.

5. W niedzielę 11 lutego przypada Światowy Dzień Chorego. Dlatego w przeddzień – w sobotę, zapraszamy osoby chore na Mszę św. z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych o godz. 10.00. Warto o tej Mszy św. powiadomić chorych i pomóc im w dotarciu do kościoła. W tym miejscu przypominamy o konieczności stanu łaski uświęcającej, by nie przyjmować tego sakramentu świętokradzko. Zachęcamy również, by zaprosić kapłana, by udzielił tego sakramentu osobom przykutym chorobą do łóżka, nieprzytomnym bądź w śpiączce, a nie wzywać kapłana dopiero po śmierci takiej osoby. Sakramenty są dla żywych!

6. W przyszłą – II niedzielę miesiąca – taca będzie zbierana na cele budowlane; przeznaczymy ją na marmurową posadzkę w kościele.

7. Kurs przedmałżeński odbędzie się w dniach od 19 do 23 lutego w auli parafialnej. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

8. W czasie ferii zimowych nasza prowincja zakonna organizuje rekolekcje dla młodzieży męskiej. Można ciekawie i pożytecznie przeżyć swój czas. Bliższe informacje w internecie pod hasłem: #ferie z kapucynami.

9. Pod hasłem „Trzeźwość egzaminem z wolności” w dniach 11-17 lutego obchodzony będzie 51. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu w kontekście obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Modlitwy będą nawiązywać m.in. do słów św. Jana Pawła II, który powiedział: „Egzamin z naszej wolności jest przed nami. Wolności nie można tylko posiadać. Trzeba ją stale, stale zdobywać”.

10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W „Gościu niedzielnym” m.in. o największym przywileju kobiecości, odpowiedzialności i uczeniu się myślenia.