Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Zwykła – 9 lutego 2020 r.

Intencje mszalne – 10 lutego – 16 lutego 2020 r.
8 lutego 2020
11 lutego – Światowy Dzień Chorych
11 lutego 2020

Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Zwykła – 9 lutego 2020 r.

1. Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary na tacę budowlaną.

2. Witamy w naszej wspólnocie br. Alberta, który przyjechał z naszego Seminarium Duchownego z Krakowa i będzie wśród nas na praktykach duszpasterskich aż do czerwca.

3. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

  • w poniedziałek – św. Scholastyki, dziewicy;
  • we wtorek – NMP z Lourdes oraz Światowy Dzień Chorych. Msze św. z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych o godz. 8.00 i dodatkowa o godz. 10.00 i 18.30. Przypominamy, że Sakrament Namaszczenia Chorych należy przyjąć w stanie łaski uświęcającej. Prosimy powiadomić chorych i pomóc im w dotarciu do kościoła.
  • w piątek – Święto świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy, również wspominamy św. Walentego, męczennika i patrona zakochanych, zapraszamy na Mszę św. na godz.18.30, na której będziemy modlić się, o piękną i wierną Bożą Miłość dla małżeństw i narzeczonych.
  • w sobotę – bł. Michała Sopoćki, prezbitera, spowiednika św. Faustyny Kowalskiej i założyciela Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego.

4. Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza w piątek, 14 lutego na adorację i Mszę św. o godz. 15.00.

5. Zapraszamy na sesję zimową Szkoły Życia Chrześcijańskiego Świętej Maryi z Nazaretu Matki Kościoła, od najbliższego piątku do niedzieli (14-16 lutego b.r.). Na sesji Szkoły będzie można zaczerpnąć z bogactwa Kościoła: Eucharystii, medytacji, modlitwy uwielbienia i wstawienniczej, adoracji, konferencji. Zapewniamy posiłki, napoje i ciekawe rozmowy w kuluarach. To czas wyjątkowego spotkania z Bogiem i drugim człowiekiem. Informacje na stronie internetowej i w gablocie.

6. Kurs Przedmałżeński w naszej parafii odbędzie się w dniach 24 – 28 lutego o godz. 19.00 w auli parafialnej. Zapisy podczas pierwszego spotkania.

7. W minionym tygodniu odszedł do wieczności:

+ Andrzej Kruczek lat 67.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…