Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela Zwykła – 11 lutego 2018 r.

Intencje mszalne – 12 lutego – 18 lutego 2018 r.
10 lutego 2018
Papież Franciszek
13 lutego 2018
Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela Zwykła – 11 lutego 2018 r.

1. W środę rozpoczynamy Wielki Post, czas szczególnej pokuty i modlitwy, by przygotować się do najważniejszych świąt: Wielkanocy. Msze święte w Środę Popielcową o godz.: 6.30, 8.00, 10.00, 12.00, 17.00, 18.30 i 20.30. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły (tylko jeden posiłek do syta, dwa mniejsze). Do wstrzemięźliwości zobowiązani są wszyscy od 14 roku życia do końca życia, a do postu osoby pełnoletnie aż do rozpoczęcia 60 roku życia. Ponadto do postu ścisłego jesteśmy zobowiązani również w Wielki Piątek. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tzw. czas zakazany, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, tańców i dyskotek.

Przypominamy także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa:

  • Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątki o godz. 8.30 i 19.15.
  • Droga Krzyżowa dla dzieci w piątki o godz. 17.45.
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 18.00. Za udział w tych nabożeństwach wielkopostnych można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  • Rekolekcje wielkopostne parafialne przeżywać będziemy w dniach od 11 do 14 marca.
  • Rekolekcje dla szkół od 5 do 9 marca.

3. Rozpoczęliśmy prace przy posadzce w kościele. Dlatego Msze św. w tygodniu będą w auli parafialnej. W Środę Popielcową oraz w piątki Wielkiego Postu Msze św. i nabożeństwa Drogi Krzyżowej będą w kościele.

4. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę budowlaną; przeznaczymy je na marmurową posadzkę w kościele. Bóg zapłać!

5. Zapraszamy na Koncert Walentynkowy dla zakochanych, dla tych co miłości szukają i tych, co już zapomnieli, że ją znaleźli. Dzisiaj, o godz. 18.00 w auli parafialnej.

6. Dziś również rozpoczęliśmy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Trzeźwość egzaminem z wolności”. Jest to czas modlitwy w intencji tych, którzy nadużywają alkoholu. Wszystkich, którzy pragną modlić się w intencji trzeźwości informujemy o Drodze Krzyżowej z Nowej Słupi na Święty Krzyż. Prezydent Kielc na to wydarzenie udostępnił bezpłatnie autobus. Szczegóły na plakacie.

7. Ministrantów wyjeżdżających na parafialne ferie zapraszamy wraz z rodzicami na spotkanie w poniedziałek na godz. 19.30 do salki 018.

8. Zainteresowanych Kursem przedmałżeńskim zapraszamy do auli parafialnej od 19 do 23 lutego. Zapisy na pierwszym spotkaniu o godz. 19.15.

9. Misjonarze kapucyni ponownie zapraszają do akcji „Pączek dla Afryki”. Cele tegorocznej zbiórki to pomoc głodującym dzieciom w Republice Środkowoafrykańskiej, budowa szkół, przedszkola, studni i kaplic. Podziel się i wyślij swojego pączka do Afryki przez stronę pączek.kapucyni.pl Szczegóły o akcji znajdziesz na plakacie.

10. Przed nami kolejny Kurs Alfa – okazja do pogłębienia swej wiary. Zapraszamy wszystkich chętnych na coczwartkowe spotkania, które zaczniemy 22 lutego. Więcej informacji na plakacie.

11. Wielki Post to także Wielka Modlitwa. Zachęcamy do sięgnięcia po wartościowe treści: W Gościu Niedzielnym o zderzeniu Środy Popielcowej z Walentynkami; w Niedzieli o Lourdes – szpitalu Boga, a w Miłujcie się o tym, po co żyjemy. W przyszłym tygodniu w Niedzieli będzie artykuł o naszej parafii.