Ogłoszenia duszpasterskie – XVIII Niedziela Zwykła – 2 sierpnia 2020 r.

1 sierpnia – Powstanie Warszawskie
1 sierpnia 2020
Intencje mszalne – 3 sierpnia – 9 sierpnia 2020 r.
1 sierpnia 2020

Ogłoszenia duszpasterskie – XVIII Niedziela Zwykła – 2 sierpnia 2020 r.

1. Z racji święta Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli można zyskać dzisiaj odpust zupełny za nawiedzenie kościoła franciszkańskiego lub parafialnego, i odmówienie zalecanych modlitw.

2. W Liturgii tego tygodnia wspominamy:

  • we wtorek: św. Jana Marii Vanneya, prezbitera i patrona proboszczów;
  • w czwartek: święto Przemienienia Pańskiego;
  • w sobotę: św. Dominika, prezbitera i założyciela Zakonu Dominikańskiego.

3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek i piątek miesiąca.

  • W czwartek o godz. 18.00 nabożeństwo w intencji powołań. Msza św. o godz. 18.30, na której będziemy modlić się o nowe i liczne powołania również do naszej franciszkańskiej rodziny, prosimy w tym dniu o modlitwę za nas braci kapucynów.
  • W piątek zapraszamy na Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 18.00.

4. W przyszłą niedzielę, taca budowlana będzie przeznaczona na opłaty za witraże w kościele.

5. W wakacje (w sierpniu) kancelaria jest czynna we wtorek, czwartek i piątek od 8.30 do 10.00 i od 17.00 do 18.00. Spowiedź w wakacje od godz. 6.15 do 12.45 i od 16.30 do 20.00.

6. Według wskazań sanitarnych obowiązuje wiernych noszenie maseczek ochronnych na twarzy w świątyni! Osoby chore zachęcamy do łączności z naszą świątynną przez transmisje ze strony parafialnej www.kapucynikielce.pl niedzielnej Eucharystii o godz. 12.00.

7. „Tegoroczny sierpień pragnijmy przeżyć w duchu wdzięczności Bogu za setną rocznicę Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą, dzięki której Polska zachowała niepodległość, a jednocześnie uratowała Europę przed bolszewicką bezbożną ideologią. Pamięć o zwycięzcach z 1920 roku to nasz patriotyczny obowiązek, a także powód do dumy i do gorliwej walki z wadami narodowymi i z tym wszystkim, co osłabia Polskę” – czytamy w Apelu Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych na sierpień – miesiąc abstynencji. W miesiącu sierpniu pamiętajmy o trzeźwości i zachęcamy do abstynencji od alkoholu. Do Parafialnej Księgi Abstynencji można wpisywać się w kancelarii parafialnej.

8. Pomódlmy się za zmarłych: z naszej parafii i rodzin, dobrodziejów klasztoru i poległych w obronie naszej Ojczyzny.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…