Ogłoszenia duszpasterskie – XXIII Niedziela Zwykła – 8 września 2019 r.

Zespół „Sanctus”
8 września 2019
Intencje mszalne – 9 września – 15 września 2019 r.
8 września 2019

Ogłoszenia duszpasterskie – XXIII Niedziela Zwykła – 8 września 2019 r.

1. Dziękujemy za złożone dziś ofiary na tacę budowlaną. Obecnie trwają prace przy oknach kościoła w związku z przygotowaniem projektów witraży. W planach chcemy zamontować już na Wielkanoc duży witraż – rozetę nad organami.

2. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

  • w poniedziałek – bł. Anieli Salawy, patronki FZŚ w Polsce;
  • w czwartek – Najświętszego Imienia Maryi;
  • w piątek – św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;
  • w sobotę – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

3. Kurs przedmałżeński dla narzeczonych odbędzie się od najbliższego poniedziałku do piątku, (9-13.IX) o godz. 19.15 w auli parafialnej. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

4. W poniedziałek swoje imieniny będzie obchodził o. Sergiusz Ślęzak. Na wspólną Eucharystię w intencji Solenizanta zapraszamy we wtorek o godz. 18.30.

5. Kandydatów na ministrantów zapraszamy na zbiórkę powakacyjną w środę o godz. 19.00.

6. W piątek, 13 września Apostolstwo Dzieła Pomocy dla Czyśćca zaprasza na koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 18.00 a następnie na Mszę św., po której odbędzie się Nabożeństwo Fatimskie: adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa, procesja z figurą MB Niepokalanej i Apel Jasnogórski.

7. W piątek, 13 września zbliża się 2 rocznica śmierci Księdza Biskupa Kazimierza Ryczana. Z tej racji Biskup Kielecki Jan Piotrowski tego dnia zaprasza do modlitwy za Zmarłego podczas Mszy świętej o godz. 9.00 w Bazylice Katedralnej. W naszej świątyni zostanie odprawiona tego dnia Msza święta o godz. 18.30 za Zmarłego Księdza Biskupa Kazimierza.

8. Pierwsze powakacyjne spotkanie dzieci św. Franciszka odbędzie się w sobotę, 14 września o godz. 9.30. Serdecznie zapraszamy chętne dzieci na to spotkanie.

9. Rozpoczynamy nowy kurs przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. W zakrystii można zgłaszać kandydatów rocznik 2004 i 2005.

10. Referat Kultury Fizycznej i Sportu Kurii Diecezjalnej oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach zapraszają do udziału w VIII Rodzinnym Rajdzie Pieszym „Kielce znane i nieznane”. Rajd odbędzie się w sobotę, 14 września b.r. Szczegóły na stronie Diecezji i w gablocie.

11. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej: nowego numeru Głosu Ojca Pio i innych czasopism.