Ogłoszenia duszpasterskie – XXIII Niedziela Zwykła – 9 września 2018 r.

List pasterski KEP
8 września 2018
Intencje mszalne – 10 września – 16 września 2018 r.
9 września 2018
Ogłoszenia duszpasterskie – XXIII Niedziela Zwykła – 9 września 2018 r.

1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

  • w środę – Najświętszego imienia Maryi;
  • w czwartek – św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;
  • w piątek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego – upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża. W czasach, kiedy symbole naszej wiary są znieważane, chciejmy przyznać się, że jesteśmy katolikami przez pobożne czynienie tego znaku, gdy przechodzimy obok kościoła, krzyża, cmentarza.
  • w sobotę – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

2. Dzisiaj swoje imieniny obchodzi o. Sergiusz Ślęzak – kapelan posługujący w Świętokrzyskim Centrum Onkologii. Zapraszamy na wspólną Eucharystię w jego intencji w poniedziałek o godz. 18.30.

3. Kandydaci do bierzmowania z drugiego roku przygotowania do sakramentu mają spotkanie w auli wraz ze swymi rodzicami i br. Łukaszem dzisiaj w niedzielę o godz. 18.00. Zaś pierwsze spotkanie dla zgłoszonych kandydatów do bierzmowania odbędzie się, wraz z ich rodzicami, w przyszłą niedzielę 16 września o godz. 18.00 w auli.

4. W dniach 9-15 września obchodzimy w Polsce VIII Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego pod hasłem „W poszukiwaniu drogi”. Motto Tygodnia nawiązuje do październikowego Synodu Biskupów w Rzymie, które będzie poświęcone Młodzieży. Modlitwą i słowem zabiegajmy w rodzinach o katolickie wychowanie młodego pokolenia.

5. Na Nabożeństwo Fatimskie zapraszamy w czwartek 13 września: różaniec o godz. 18.00, następnie Msza św. z okolicznościowym kazaniem o godz. 18.30, po Mszy św. procesja z figurą MB Niepokalanej i zakończenie w kościele Apelem Jasnogórskim.

6. Zbliża się 1 rocznica śmierci Księdza Biskupa Kazimierza Ryczana. Z tej racji Biskup Kielecki Jan Piotrowski zaprasza do modlitwy za Zmarłego w czwartek, 13 września podczas Mszy świętej o godz. 18.00 w Bazylice Katedralnej. Po modlitwie zostanie poświęcone epitafium ku pamięci Księdza Biskupa. W naszej świątyni zostanie odprawiona tego dnia Msza święta o godz. 18.30 za Zmarłego Księdza Biskupa Kazimierza. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. Apostolstwo Dzieła Pomocy dla Czyśćca zaprasza na wspólną Adorację i Mszę św. w piątek o godz. 15.00.

8. Pierwsze powakacyjne spotkanie dzieci św. Franciszka odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy chętne dzieci na to spotkanie.

9. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w niedzielę 23 września po Mszy świętej dziecięcej o godzinie 10.30 w auli parafialnej.

10. Zapraszamy na uroczystość ku czci św. Ojca Pio. Tridum przed uroczystością 21 – 23 września poprowadzi ks. Krzysztof Śliczny, kapłan z diecezji kaliskiej, czciciel Stygmatyka.

11. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

Krzysztof Żbikowski lat 81 i Adela Leszczyńska lat 91.

Polecajmy także Zmarłego rok temu Księdza Biskupa Kaźmierza Ryczana.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…