Ogłoszenia duszpasterskie – XXVII Niedziela Zwykła – 6 października 2019 r.

List pasterski KEP
5 października 2019
Intencje mszalne – 7 października – 13 października 2019 r.
6 października 2019

Ogłoszenia duszpasterskie – XXVII Niedziela Zwykła – 6 października 2019 r.

1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

  • w poniedziałek – Najświętszej Maryi Panny Różańcowej;
  • w środę – bł. Wincentego Kadłubka, biskupa i patrona naszej diecezji;
  • w piątek – św. Jana XXIII, papieża;
  • w sobotę – św. Serafina z Montegranario, kapucyna.

2. W październiku nabożeństwa różańcowe są w dni powszednie o godz. 17.45, a w niedziele o 18.00. W środy różaniec prowadzą dzieci.

3. Zapraszamy na Katechezy Zwiastowania, które głoszą Wspólnoty Neokatechumenalne – w poniedziałki i czwartki o godz. 19.15 na auli.

4. Studentów zapraszamy na spotkania DA Francesco w środy „Pod Kapciem” o godz. 19.33. Duszpasterstwo Akademickie Francesco zaprasza na X Świętokrzyski Bal Akademicki, który odbędzie się 16 listopada. Więcej informacji już niebawem.

5. Zapraszamy młodzież i dorosłych na Seminarium Wiary ze św. Ojcem Pio. Rozpoczęcie cyklu ośmiu cotygodniowych spotkań z konferencjami i modlitwą – w czwartek o godz. 19.15 w sali „Pod Kapciem”.

6. Apostolstwo Dzieła Pomocy dla Czyśćca zaprasza na Adorację i Mszę Świętą w piątek o godz. 15.00.

7. W przyszłą niedzielę, jak co miesiąc, taca budowlana będzie przeznaczona na sfinansowanie prac budowlanych w kościele i klasztorze. Także w przyszłą niedzielę, będziemy obchodzić Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”

8. Również w przyszła niedziele, 13 października zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie: Rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 17.00, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa, na zakończenie procesja z figurą MB Niepokalanej i Apel Jasnogórski.

9. Prezydent Miasta Kielce zaprasza do udziału w wydarzeniu „Kielce Seniorom”, jakie w dniach 10-12 października 2019 r. odbywać się będzie w Kielcach. Szczegółowy program w gablocie i na stronie: www.kielceseniorom.pl

10. Inicjatywa Tato.Net zaprasza na warsztaty „7 sekretów efektywnego ojcostwa” – czyli na ciekawe wydarzenie dla mężczyzn, którzy chcą poprawić swoje ojcowskie relacje z dziećmi. Warsztaty odbędą się w dniach 18-19.X.2019 r. w Kielcach. Szczegółowe informacje w gablocie.

11. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej: nowego numeru Miłujcie się, Gościa Niedzielnego, Niedzieli.

12. Dzisiaj obchodzimy „Niedzielę św. Franciszka z Asyżu”, patrona ekologii i ekologów. Refleksją, modlitwą i działaniem włączmy się na rzecz ochrony przyrody stworzonej przez Pana Boga. Światowy Ruch Katolików na rzecz Środowiska przygotował materiały informacyjne, które są dostępne przy wyjściu ze świątyni. W intencji poszanowania przyrody stworzonej przez Pana Boga pomódlmy się: (Modlitwa Pochwał Stworzeń).

13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Anna Prucnal lat 83, + Eugeniusz Błażejewski lat 68.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie …