Ogłoszenia duszpasterskie – XXVII Niedziela Zwykła – 7 października 2018 r.

Odpust oraz Konsekracja kościoła
6 października 2018
Intencje mszalne – 8 października – 14 października 2018 r.
7 października 2018
Ogłoszenia duszpasterskie – XXVII Niedziela Zwykła – 7 października 2018 r.

1. Dziękujemy Dobremu Bogu za dar Konsekracji naszej Świątyni, która w miniony czwartek, w uroczystość św. Franciszka z Asyżu, została oficjalnie przeznaczona dla sprawowania kultu Bożego. Niech Pan Bóg wynagrodzi wszelkie dobro tym, którzy w różny sposób przyczynili się w jej powstawaniu, budowie i poświęceniu!

2. W Kalendarzu Liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:

  • we wtorek – bł. Wincentego Kadłubka, biskupa, patrona naszej diecezji;
  • w czwartek – św. Jana XXIII, papieża;
  • w piątek – św. Serafina z Montegranaro, zakonnika, kapucyna;
  • w sobotę – bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera, również kapucyna.

3. Zapraszamy na październikowe nabożeństwa różańcowe. W dni powszednie modlimy się o 17.45, a w niedziele o 18.00. W środy różaniec prowadzą dzieci.

4. Zapraszamy na Katechezy Zwiastowania, które głoszą Wspólnoty Neokatechumenalne – w poniedziałki i czwartki o godz. 19.15 na auli parafialnej.

5. Apostolstwo Dzieła Pomocy dla Czyśćca zaprasza na Mszę Świętą w piątek o godz. 15.00.

6. Odnowa w Duchu Świętym „Źródło Jakuba” zaprasza chętnych do udziału w Seminarium Wiary. Kolejne spotkanie w piątek o godz. 19.15 na auli.

7. W sobotę ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Różaniec o godz. 17.45, następnie Msza św. z okolicznościowym kazaniem o godz. 18.30, po niej procesja z figurą MB Niepokalanej i zakończenie w kościele Apelem Jasnogórskim. Prosimy przynieść ze sobą świece na procesję.

8. W również sobotę zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji kapłanów, podczas III Ogólnopolskiej Pielgrzymki Apostolatu Margaretka do Sanktuarium Św. Jana Pawła II oraz Bożego Miłosierdzia w Krakowie. Rozpoczęcie spotkania w sanktuarium św. Jana Pawła II o godz. 9.00. Szczegóły w gablocie.

9. W przyszłą niedzielę, jak co miesiąc taca budowlana będzie przeznaczona na prace inwestycyjne w kościele i klasztorze. Także w przyszłą niedzielę, będziemy obchodzić Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”.

10. Duszpasterstwo Akademickie Francesco zaprasza studentów na rekolekcje „Na Dobry Początek”, pod tytułem: „Trzy kroki do świętości”, które poprowadzi ks. Dariusz Dziedziak. Rekolekcje rozpoczną się w przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 19.00.

11. Jerycho Różańcowe w naszym kościele, w intencji naszej Ojczyzny, parafii i naszych rodzin rozpocznie się, w poniedziałek 15 października o godz. 17.45 i będzie trwało nieprzerwanie przez całą dobę do Mszy Św. wieczornej 16 października. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

12. Prezydent Miasta Kielc informuje o zmianie siedzib Obwodowych Komisji Wyborczych dokonanych z uwagi na interwencje mieszkańców. Prosimy mieszkańców o sprawdzenie lokalu wyborczego na obwieszczeniach lub na stronie Urzędu Miasta Kielce w zakładce „Wybory samorządowe 2018”. Informacje na ten temat w naszej gablocie.

13. W minionym tygodniu odeszły do wieczności z naszej parafii:

Helena Grychowiak lat 87; Barbara Olszewska lat 69.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…