Ogłoszenia duszpasterskie – XXVII Niedziela Zwykła – 8 października 2017 r.

Nabożeństwo Fatimskie
8 października 2017
Intencje mszalne – 9 października – 15 października 2017 r.
8 października 2017
Ogłoszenia duszpasterskie – XXVII Niedziela Zwykła – 8 października 2017 r.

1. W Kalendarzu Liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy:

  • w poniedziałek wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa, patrona naszej diecezji;
  • w czwartek wspomnienie św. Serafina z Montegranaro, zakonnika, kapucyna;
  • w piątek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera, również kapucyna;

2. Dzisiaj, już po raz 17. obchodzimy w całym kraju Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Chcemy również dołożyć swoją „cegiełkę” do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Skarbona na ten cel znajduje się w na furcie w przy gazetach.

3. W piątek ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. W ramach Apostolskiego Dzieła Pomocy dla Czyśćca zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o 17.30, a po niej na Różaniec o 17.45, następnie Msza św. o 18.30, po niej procesja z figurą Matki Bożej i zakończenie w kościele Apelem Jasnogórskim. Prosimy przynieść ze sobą świece na procesję.

4. W sobotę przypada Dzień Edukacji Narodowej – Dzień Nauczyciela. Pamiętajmy w modlitwie o naszych nauczycielach, żyjących i zmarłych.

5. Zapraszamy na październikowe nabożeństwa różańcowe. W dni powszednie modlimy się o 17.45, a w niedziele o 18.00. W środy różaniec prowadzą dzieci.

6. Na Katechezy Zwiastowania, które głoszą Wspólnoty Neokatechumenalne zapraszamy w poniedziałki i czwartki o godz. 19.30 do auli parafialnej.

7. Duszpasterstwo Akademickie FRAncesco zaprasza studentów na rekolekcje Na Dobry Początek, pod tytułem: „Dwa światy”, które poprowadzi ks. Andrzej Bienia z Przemyśla. Rekolekcje rozpoczną się w przyszłą niedzielę na Mszy św. o 19.00.

8. Serdeczne Bóg zapłać za składane dzisiaj ofiary na tacę budowlaną.

9. Zbliża się listopad, miesiąc pamięci o naszych bliskich zmarłych. Św. Jan Paweł II powiedział: „Modlitwa za zmarłych jest ważną powinnością, bowiem nawet jeśli odeszli w łasce i w przyjaźni z Bogiem, być może potrzebują jeszcze ostatniego oczyszczenia, by dostąpić radości nieba”. Pamiętajmy, więc o naszych bliskich zmarłych. Kartki z wypominkami można składać w kancelarii lub w zakrystii. Kartki są wyłożone z tyłu kościoła i przy wejściu do kancelarii. Bardzo prosimy o czytelne pismo na kartkach wypominkowych.

10. Przypominamy informację dotyczącą Stowarzyszenia bądź Instytutu im. Ks. Piotra Skargi z Krakowa, które rozsyłają do osób prywatnych korespondencję z prośbą o przekazywanie datków pieniężnych w zamian za wysyłanie publikacji religijnych. Wierni niejednokrotnie uskarżają się na natarczywy ton korespondencji, w której Stowarzyszenie w sposób uciążliwy narzuca kontynuowanie kontaktów i zamawianie dalszych materiałów. Jest to organizacja prywatna, założona przez świeckich pracowników, nie powiązana instytucjonalnie z Kościołem i działającą na własną odpowiedzialność. Publikacje są poza wiedzą Kościoła i Jego oceną.

11. W minionym tygodniu do wieczności odszedł:

+ Stanisław MRÓZ, l.69.

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…