Ogłoszenia duszpasterskie – XXVIII Niedziela Zwykła – 10 października 2021 r.

Kurs przedmałżeński
9 października 2021
Intencje mszalne – 11 października – 17 października 2021 r.
9 października 2021

Ogłoszenia duszpasterskie – XXVIII Niedziela Zwykła – 10 października 2021 r.

1. Dziękujemy za złożone ofiary na tacę budowlaną. Dzisiaj obchodzimy XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się!”. Chcemy również dołożyć swoją „cegiełkę” do budowy żywego pomnika św. Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą z małych miejscowości. Skarbona na ten cel znajduje się w na furcie przy gazetach.

2. Zapraszamy na październikowe nabożeństwa różańcowe. W dni powszednie modlimy się o 17.45, a w niedziele o 18.00. W środy różaniec prowadzą dzieci.

3. W Liturgii tego tygodnia wspominamy:

  • W poniedziałek: św. Jana XXIII, papieża.
  • We wtorek: św. Serafina z Montegranaro, zakonnika.
  • W środę: bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.
  • W piątek: św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
  • W sobotę: św. Jadwigi Śląskiej.

4. Zapraszamy na Katechezy Zwiastowania, które głoszą Wspólnoty Neokatechumenalne we wtorki i czwartki o godz. 19.15. (zapraszają osoby).

5. W środę, 13 października zapraszamy na nabożeństwo fatimskie: o godz. 17.45 Msza Św., następnie adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę zakończoną procesją z figurą MB Niepokalanej i Apelem Jasnogórskim.

6. Studentów zapraszamy na spotkania DA Francesco w środy w sali „Pod Kapciem” o godz. 19.30.

Październik to dla studentów początek nowego roku akademickiego. To także najlepsza okazja, aby rozejrzeć się i zadbać o to co w życiu najcenniejsze.
Dlatego, studentów, którzy szukają nie tylko nauki, ale i pokrewnych sobie dusz, wspólnych spotkań, duchowego rozwoju, wspólnych imprez i wyjazdów, zapraszamy w każdą środę o 19.30, na spotkania Duszpasterstw Akademickiego Francesco. Aby wraz z innymi duszpasterstwami złapać Boży wiatr w żagle, chcemy zaproponować Dni na Dobry Początek z myślą przewodnią: „Szukając szczęścia nie stracić życia” Data: 18 – 20.X. o godz. 19.00. Szczegółowy program i miejsca spotkań zostaną podane na plakatach, naszej stronie parafialnej www.kapucynikielce.pl, na naszym koncie Francesco na Facebooku i na plakatach w gablotkach przed kościołem. Serdecznie zapraszamy!

7. Wspólnota Franciszkańska Tau zaprasza na spotkania młodzież i dorosłych chcących pogłębiać relację z Bogiem poprzez poznawanie życia i drogi nawrócenia św. Franciszka z Asyżu. Spotkania w środy o godz. 19.15 w salce na I piętrze.

8. W piątek rozpocznie się w naszej parafii jesienna sesja Szkoły Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji Świętej Maryi z Nazaretu Matki Kościoła. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją relację z Panem Bogiem. Więcej informacji na plakacie, lub na naszej stronie internetowej.

9. W sobotę, 23 października br. zapraszamy do udziału w sympozjum pt: „W Kościele, z Kościołem i dla Kościoła!” w auli. Szczegóły na plakatach.

10. Kurs przedmałżeński dla osób przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa odbędzie się od 25 do 29 października br. od godz. 19.00 w auli parafialnej. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

11. Zachęcamy do rodzinnego obejrzenia w kinach filmu pt.: „Fatima”- o objawieniu się Matki Bożej trójce portugalskich dzieci i przekazuje im trzech tajemnic.

12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej parafii:

+Leokadia Pałys l. 98. +Zofia Kardas l. 88. +Gabriel Jach l. 90. +Jan Cyran l. 73. +Zofia Domagała l. 84.

Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…