Zakończyła się wizyta kanoniczna w naszej parafii

SERAPHINUS VITA COMPLEX – lek inny niż wszystkie
16 września 2017
Odpust. o.Pio
22 września 2017

Zakończyła się wizyta kanoniczna w naszej parafii

Głoszenie Słowa Bożego w czasie Mszy św., spotkanie z grupami parafialnymi to główne punkty Wizytacji Kanonicznej w każdej parafii. W niedzielę, 17 września taką Wizytację przeżywała nasza parafia. Parafię wizytował bp ordynariusz Jan Piotrowski.

O godz. 7.00 rozpoczęło się liturgiczne powitanie naszego duszpasterza we wspólnocie parafialnej. W drzwiach kościoła dostojnego gościa powitał proboszcz naszej parafii br. Marek Skwarło podając Księdzu Biskupowi do ucałowania relikwie naszego patrona św. Franciszka z Asyżu. Następnie bp Piotrowski pokropił wszystkich wodą święconą i udał się w procesji do ołtarza. Po chwili modlitwy przed Najświętszym Sakramentem br. Marek dokonał zwięzłej charakterystyki życia parafii w ciągu ostatnich 5 lat, czyli od ostatniej wizytacji

Słowo Boże w czasie Mszy św. wygłosił bp Jan Piotrowski.

Po Mszy św. o godz. 9.00 ks. Biskup spotkał się z FZŚ, a po Mszy św. o godz. 10.30 odbyło się spotkanie na auli parafialnej przedstawicieli wszystkich wspólnot i ruchów ewangelizacyjnych. Mszę św. o godz. 12.00 celebrował biskup ordynariusz Jan Piotrowski. Na zakończenie Mszy św. Ksiądz Biskup udzielił pasterskiego błogosławieństwa.

Dziękujemy Księdzu Biskupowi za to, że mogliśmy mu towarzyszyć w jego pasterskiej posłudze.