1. Niedziela Wielkiego Postu – 26 lutego 2023 r.

 1. Dzisiaj przed świątynią Franciszkańska Grupa Charytatywna zbiera ofiary na pomoc potrzebującym z naszej parafii. Bóg zapłać za okazane wsparcie.
 2. W Liturgii tego tygodnia wspominamy:
  • w sobotę – święto św. Kazimierza, królewicza
 3. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
  • Drogi Krzyżowe dla dorosłych w piątki po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.30 oraz dla dzieci o godz. 17.45.
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 18.00. Za udział w tych nabożeństwach wielkopostnych można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 4. W ramach przygotowań do oprawy muzycznej Triduum Paschalnego odbędą się warsztaty muzyczne przygotowujące do tego wydarzenia. Osoby chcące śpiewać w scholi liturgicznej zapraszamy na przesłuchanie i pierwszą próbę, w poniedziałek 27 lutego o godz. 19.00 w domu duszpasterskim.
 5. Rekolekcje wielkopostne parafialne odbędą się od 12 do 15 marca. Nauki rekolekcyjne wygłosi o. Zdzisław Kijas, franciszkanin konwentualny z Rzymu.
 6. Wielki Post to czas szczególnej modlitwy i jałmużny: przy ołtarzu Matki Bożej wystawiony jest kosz na jałmużnę wielkopostną, na produkty spożywcze trwałe oraz artykuły chemiczne, które przekażemy najbardziej potrzebującym w naszej parafii. Ofiary na kwiaty i dekoracje Ciemnicy i Grobu Pańskiego można składać w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  • W czwartek o godz. 18.00 nabożeństwo powołaniowe, o godz. 18.30 Msza św., na której będziemy modlić się o nowe, liczne i święte powołania również do naszego Zakonu.
  • W piątek, od rana kapłani udadzą się do chorych. Spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16.30, o godz. 17.00 Msza św., a po niej nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci.
  • W sobotę nabożeństwo różańcowe o godz. 17.45, a następnie Msza św. wynagradzająca o godz. 18.30.
 8. Nocna Droga Krzyżowa do Sanktuarium na Świętym Krzyżu organizowana przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży rozpocznie się 10 marca o godz. 20:00 Mszą Świętą w kościele NMP Matki Kościoła. Przemarsz trasą z Kielc-Dąbrowa na Święty Krzyż, w większości szlakiem czerwonym, będzie trwał całą noc. Przybycie do Sanktuarium na Świętym Krzyżu planowane jest na godzinę 8:00, 11 marca 2023 r. Koszt uczestnictwa 20 zł. Zapisy i szczegółowe informacje na stronie kielce.ksm.org.pl
 9. 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Tego dnia wyrażamy hołd dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny.
 10. W przestrzeni kieleckiego Dworca Autobusowego od 1 marca do 30 kwietnia prezentowana będzie plenerowa wystawa ikon pt. “Światło Niestworzone”, naszego współbrata Marcina Świądra, zapraszamy do obejrzenia tej niecodziennej ekspozycji. 
 11. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszła: + Ewa Adamska, lat 76. Pomódlmy się także za poległych w obronie naszej Ojczyzny oraz zmarłych w trwającej wojnie na Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.