10. Niedziela zwykła – 11 czerwca 2023

 1. Dziękujemy br. Piotrowi Walosze, misjonarzowi z Czadu za wygłoszone słowo Boże. Przed kościołem będzie można wesprzeć jego pracę misyjną datkami składanymi do puszki. Zapraszamy na stoisko misyjne z kawą, pamiątkami misyjnymi i książkami o tematyce misyjnej.
 2. Podczas dzisiejszej Mszy św. o godz. 10.30 dziewięciu chłopców zostało przyjętych do grona ministrantów. Życzymy im owocnej służby przy Bożym ołtarzu.
 3. W Oktawie Bożego Ciała przeprowadzamy procesję wokół świątyni w trakcie nabożeństwa. W czwartek, na zakończenie Oktawy po nabożeństwie czerwcowym, będzie poświęcenie przyniesionych wianków splecionych z pierwszych kwiatów, młodych pędów zbóż, traw i ziół leczniczych, symbolu naszej pracy.
 4. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:
 • w poniedziałek – Wspomnienie błogosławionych męczenników: Aniceta Koplińskiego, Henryka Krzysztofika, Floriana Stępniaka, prezbiterów, Fidelisa Chojnackiego i Symforiana Duckiego, zakonników, oraz 103 Towarzyszy
 • we wtorek – Święto św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła
 • w środę – Wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
 • w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.  W tym dniu za publiczne odmówienie Aktu Wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa można dzisiaj zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 • w sobotę – Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny
 1. We wtorek, 13 czerwca zapraszamy na nabożeństwo fatimskie: o godz. 18.30. Msza św. wieczorna z okolicznościowym kazaniem. Po Mszy św. różaniec i procesja z figurą Matki Bożej Niepokalanej i zakończenie w kościele Apelem Jasnogórskim.
 2. Na nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Kielc w piątek, 16 czerwca zaprasza Franciszkański Zakon Świeckich. Rozpoczęcie nabożeństwa o godz. 16.00 przy pomniku św. Jana Pawła II na placu katedralnym w Kielcach. Zakończenie na Karczówce.
 3. Ogólnopolskie Czuwanie Grup Modlitwy Ojca Pio w Krakowie Łagiewnikach odbędzie się 17 czerwca br.  Wyjazd w dniu czuwania o godz. 11.00, koszt 40 zł, zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 4. Młodzież od 15 roku życia zapraszamy na 29. Spotkanie Młodych w Wołczynie w dniach: 17-21 lipca br. Informacje na: www.wolczyn.kapucyni.pl.
 5. Jako Bracia Mniejsi Kapucyni podczas wakacji organizujemy dla młodzieży męskiej wiele form czynnego spędzania czasu. Zapraszamy m.in. na: Wakacje z braćmi w Pyzówce k. Nowego Targu, Spływ kajakowy Ojca z synem Czarną Hańczą, Wędrowanie bez pieniędzy, kurs dla ceremoniarzy. Dla młodzieży męskiej zainteresowanej życiem zakonnym i rozeznającej powołanie organizujemy Dni rozeznania powołania. Więcej informacji na Facebooku – Kapucyńskim Szlakiem, stronie internetowej www.kapszlak.pl
 6. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszli: + Edward Szostak, lat 80; + Zofia Maślanka, lat 75; + Janina Litwin, lat 88; + Jacek Adamczyk, lat 70; + Andrzej Wojtasik, lat 79; + Otylia Rajch, lat 86; + Grażyna Molecka, lat 69. Pomódlmy się także za poległych w obronie naszej Ojczyzny oraz zmarłych w trwającej wojnie na Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…