11. Niedziela zwykła – 18 czerwca 2023

 1. Dziękujemy wszystkim Darczyńcom za wsparcie misji w Czadzie. W zeszłą niedzielę na ten cel br. Piotr Walocha zebrał 12 843,21 PLN. Bóg zapłać za ofiary duchowe i materialne.
 2. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:
  • w środę – Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
  • w sobotę – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
 3. Uwielbienie śpiewem, modlitwą i ciszą, poprowadzi grupa GOOD NEWS w środę, 21 czerwca po wieczornej Mszy św.
 4. Przed nami zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy uczniów wraz z najbliższymi i nauczycielami na Mszę św. w piątek o godz. 8.00.
 5. Czcicieli św. o. Pio zapraszamy w piątek, 23 czerwca na nabożeństwo o godz. 18.00, a po nim Mszę św. przez wstawiennictwo świętego Stygmatyka.
 6. Modlitewny Wieczór Uwielbienia rozpocznie się w świątyni w sobotę, 24 czerwca o godz. 19.30, a o 20.50 Eucharystia. Zaprasza Odnowa w Duchu Świętym.
 7. W przyszłą niedzielę 25 czerwca po Mszy św. o godz.12:00 zapraszamy na kontemplacyjny koncert na głos i skrzypce, zatytułowany: JEDNOGŁOŚNI. W programie m.in. improwizacje na temat chorału gregoriańskiego, muzyka sakralna od XVIII wieku po muzykę współczesną. O byciu jedno w miłości i muzyce opowiedzą w swoim świadectwie Joanna i Piotr Jamiołowie, muzycy z Trójmiasta.
 8. Zgodnie z decyzją ministra prowincjalnego naszą kielecką wspólnotę zakonną i parafialną opuszczą następujący bracia: br. Krzysztof Juzba, br. Zdzisław Weissbrot, br. Piotr Arkuszewski i br. Michał Stec. Msza św. dziękczynna za pobyt i posługę braci będzie w czwartek 29 czerwca o godz. 18.30. Na tej Mszy św. będziemy również świętowali imieniny br. Piotra Arkuszewskiego.
 9. Od 1 lipca do naszej wspólnoty zakonnej i parafialnej zostali skierowani: br. Marek Chmielewski, br. Tomasz Żak, br. Tomasz Pilch i br. Mateusz Włosiński. Życzymy im wielu łask Bożych i dobrego pobytu w Kielcach.
 10. Młodzież od 15 roku życia zapraszamy na 29. Spotkanie Młodych w Wołczynie w dniach: 17-21 lipca br. Informacje na: www.wolczyn.kapucyni.pl.
 11. Jako Bracia Mniejsi Kapucyni podczas wakacji organizujemy dla młodzieży męskiej wiele form czynnego spędzania czasu. Więcej informacji na Facebooku – Kapucyńskim Szlakiem, stronie internetowej www.kapszlak.pl
 12. Wspólnota akademicka Politechniki Świętokrzyskiej dziękuje Bożej Opatrzności za 58 lat działalności Uczelni. Msza św. w intencji pracowników, studentów i absolwentów zostanie odprawiona we wtorek 20 czerwca 2023 o godz. 18.30 w kościele akademickim św. Jana Pawła II w Kielcach (ul. Wesoła 54).
 13. Muzeum Diecezjalne w Kielcach, zaprasza na wykład w ramach Akademii: Wiara – Kultura – Nauka. Tematem będzie: „Świat w czasach Chrystusa”. Wykład wygłosi Pan Profesor Wojciech Roszkowski w czwartek 22.06.2023 roku o godz. 17.00.
 14. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszli: + Cyprian Trela, lat 34; + Mieczysław Tatar, lat 89. Pomódlmy się także za poległych w obronie naszej Ojczyzny oraz zmarłych w trwającej wojnie na Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…