12. Niedziela zwykła – 25 czerwca 2023

 1. Dzisiaj przed świątynią Franciszkańska Grupa Charytatywna zbiera ofiary na pomoc potrzebującym z naszej parafii. Bóg zapłać za okazane wsparcie.
 2. Również dziś po Mszy św. o godz.12:00 zapraszamy na kontemplacyjny koncert na głos i skrzypce, zatytułowany: JEDNOGŁOŚNI. W programie m.in. improwizacje na temat chorału gregoriańskiego, muzyka sakralna od XVIII wieku po muzykę współczesną. O byciu jedno w miłości i muzyce opowiedzą w swoim świadectwie Joanna i Piotr Jamiołowie, muzycy z Trójmiasta.
 1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:
  • w poniedziałek – Wspomnienie bł. Andrzeja Jacka Longhina, biskupa oraz bł. Jakuba z Ghaziru, prezbitera – kapucynów
  • w środę – Wspomnienie św. Ireneusza, biskupa, męczennika i doktora Kościoła
  • w czwartek – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu swoje imieniny będzie obchodził br. Piotr Arkuszewski. Zapraszamy na Mszę św. w intencji solenizanta o godz. 18.30. Również podczas tej Mszy św. będziemy dziękowali za pobyt i posługę w naszej parafii braci: Krzysztofa Juzby, Zdzisława Weissbrota, Piotra Arkuszewskiego i Michała Steca, którzy decyzją władz zakonnych z dniem 1 lipca br. zostaną przeniesieni do innych klasztorów naszej prowincji.
 2. Wieczór uwielbienia Boga w Najświętszym Sakramencie, połączony z modlitwą opartą o słowo Boże we wtorek, 27 czerwca o godz. 19.30 w salce “Pod kapciem”. Spotkanie organizowane przez wspólnotę biblijno-formacyjna „Drabina” jest otwarte dla wszystkich pragnących się modlić.
 3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo różańcowe o godz. 17.45, a następnie Msza św. wynagradzająca o godz. 18.30.
 4. W wakacje (w lipcu i sierpniu) kancelaria będzie czynna: we wtorek, czwartek i piątek od 8.30 do 10.00 i od 17.00 do 18.00. Również spowiedź w wakacje od godz. 6.15 do 12.45 i od 16.30 do 20.00.
 5. Nowy numer „Głosu Ojca Pio” zaprasza do refleksji nad misją, którą każdy człowiek ma do wypełnienia w swoim życiu. Autorzy na własnym przykładzie pokazują, gdzie szukać inspiracji i jak je realizować. W dziale poświęconym Ojcu Pio przeczytamy o jego nieznanym powołaniu, o najstarszym żyjącym świadku jego życia, a także porady, jak doskonalić się w modlitwie według jego zaleceń. Ponadto w numerze o młodości duchowej oraz misjach kapucyńskich w Afryce. “Głos Ojca Pio” i inne tytuły prasy katolickiej można nabyć na furcie klasztornej.
 6. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszły: + Helena Bednarska, lat 91; + Zofia Obara, lat 91. Pomódlmy się także za poległych w obronie naszej Ojczyzny oraz zmarłych w trwającej wojnie na Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…