13. Niedziela zwykła – 2 lipca 2023

 1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej nowych braci: Tomasz Żaka, Marka Chmielewskiego, Tomasza Pilcha i Mateusza Włosińskiego. Życzymy im wielu łask Bożych i owocnej posługi w Kielcach.
 2. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:
  • w poniedziałek – Święto św. Tomasza, Apostoła. W tym dniu swoje imieniny będzie obchodził br. Tomasz Pilch. Zapraszamy na Mszę św. w intencji solenizanta o godz. 18.30.
  • w czwartek – Wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
  • w sobotę – Wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek o godz. 18:00 nabożeństwo w intencji powołań. Msza św. o godz. 18:30, na której będziemy modlić się o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 4. W wakacje (w lipcu i sierpniu) kancelaria będzie czynna: we wtorek, czwartek i piątek od 8.30 do 10.00 i od 17.00 do 18.00. Również spowiedź w wakacje od godz. 6.15 do 12.45 i od 16.30 do 20.00.
 5. Bardzo prosimy o niewspieranie finansowo osób żebrzących przy naszej świątyni i na parkingu parafialnym. Zauważamy, że wsparcie finansowe osób żebrzących nie rozwiązuje ich problemów, a wręcz przeciwnie, bardzo często je pogłębia przez złe wykorzystanie udzielonej im pomocy finansowej (np. na alkohol). Pomagajmy osobom potrzebującym mądrze i pewnie, np. przez zajmujące się tym instytucje społeczne i grupy charytatywne. W naszej parafii codziennie wydawana jest żywność dla około 80. osób. Oprócz tego stale wpieramy potrzebujące rodziny naszej parafii poprzez posługę wolontariuszy z Franciszkańskiej Grupy Charytatywnej. Świadczymy również doraźną pomoc finansową po rozeznaniu sytuacji osób proszących oraz pomagamy w wykupie leków. Dziękujemy za zrozumienie.
 6. Wysłuchajmy komunikatu ks. biskupa Jana Piotrowskiego.
 7. Nowy numer „Głosu Ojca Pio” zaprasza do refleksji nad misją, którą każdy człowiek ma do wypełnienia w swoim życiu. Kapucyński dwumiesięcznik i inne tytuły prasy katolickiej można nabyć na furcie klasztornej.
 8. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszły: + Danuta Kowalska lat 75; + Helena Pęcak lat 94 oraz + Izabella Iwańska lat 93. Pomódlmy się także za poległych w obronie naszej Ojczyzny oraz zmarłych w trwającej wojnie na Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…