14. Niedziela zwykła – 9 lipca 2023

 1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:
  • w poniedziałek – Święto św. Weroniki Giuliani, dziewicy
  • we wtorek – Święto św. Benedykta, opata, Patrona Europy
  • w środę – Wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
  • w czwartek – Wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
  • w sobotę – Święto św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
 2. W czwartek, 13 lipca zapraszamy na nabożeństwo fatimskie: o godz. 18.30. Msza św. wieczorna z okolicznościowym kazaniem. Po Mszy św. różaniec i procesja z figurą Matki Bożej Niepokalanej i zakończenie w kościele Apelem Jasnogórskim.
 3. Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza w piątek, 14 lipca na adorację i Mszę świętą o godz. 15.00.
 4. W wakacje (w lipcu i sierpniu) kancelaria jest czynna: we wtorki, czwartki i piątki od 8.30 do 10.00 i od 17.00 do 18.00. Również spowiedź w wakacje od godz. 6.15 do 12.45 i od 16.30 do 20.00.
 5. Wysłuchajmy komunikatu Biskupa Kieleckiego ws. zniszczenia stacji Drogi Krzyżowej w Kielcach.
 6. W dniach od 16 do 19 sierpnia br. odbędzie się XI Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej. Dla zainteresowanych więcej szczegółów na plakacie w gablocie przed kościołem.
 7. Bardzo prosimy o niewspieranie finansowo osób żebrzących przy naszej świątyni i na parkingu parafialnym. Zauważamy, że wsparcie finansowe osób żebrzących nie rozwiązuje ich problemów, a wręcz przeciwnie, bardzo często je pogłębia przez złe wykorzystanie udzielonej im pomocy finansowej (np. na alkohol czy narkotyki). Pomagajmy osobom potrzebującym mądrze i pewnie, np. przez zajmujące się tym instytucje społeczne
 8. i grupy charytatywne. W naszej parafii codziennie wydawana jest żywność dla około 80. osób. Oprócz tego stale wpieramy potrzebujące rodziny naszej parafii poprzez posługę wolontariuszy z Franciszkańskiej Grupy Charytatywnej. Świadczymy również doraźną pomoc finansową po rozeznaniu sytuacji osób proszących oraz pomagamy w wykupie leków. Dziękujemy za zrozumienie.
 9. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odszedł: + Henryk Łuniewski, lat 72. Pomódlmy się także za poległych w obronie naszej Ojczyzny oraz zmarłych w trwającej wojnie na Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…