15. Niedziela zwykła – 16 lipca 2023

 1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:
  • we wtorek – Wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera
  • w piątek – Święto św. Wawrzyńca z Brindisi, prezbitera i doktora Kościoła
  • w sobotę – Święto św. Marii Magdaleny
 2. W wakacje (w lipcu i sierpniu) kancelaria jest czynna: we wtorki, czwartki i piątki od 8.30 do 10.00 i od 17.00 do 18.00. Również spowiedź w wakacje od godz. 6.15 do 12.45 i od 16.30 do 20.00.
 3. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek, 21 lipca br. Rozpoczęcie nabożeństwa o godz. 16.00 przy pomniku św. Jana Pawła II na placu katedralnym w Kielcach. Zakończenie na Karczówce.
 4. Słowo Biskupa Kieleckiego na 42. Kielecką Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę.
 5. Zapisy na pielgrzymkę potrwają do 4 sierpnia i będą odbywały się ON-LINE. Formularz zgłoszeniowy, regulamin i bliższe informacje na Facebooku pielgrzymkowym oraz na stronie internetowej: www.pielgrzymka.kielce.pl. Zapraszamy każdego, kto pragnie odnaleźć sens wiary i przeżyć rekolekcje w drodze.
 6. Czcicieli św. Ojca Pio zapraszamy na Mszę św. przez wstawiennictwo Stygmatyka w przyszłą niedzielę o godz. 12.00.
 7. Również w przyszłą niedzielę Franciszkańska Grupa Charytatywna będzie zbierać ofiary do puszek na pomoc potrzebującym z naszej parafii.
 8. We wtorek, 25 lipca wspominamy w liturgii ś w. Krzysztofa, patrona kierowców. Z tej okazji w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. – poświęcenie pojazdów. Natomiast w dzień św. Krzysztofa po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.30 poświęcimy nowe pojazdy. Będzie możliwość złożenia ofiar na rzecz MIVA Polska – stowarzyszenia zajmującego się zakupem środków transportu dla misjonarzy z krajów Afryki i Ameryki Południowej.
 9. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszli: + Helena Kondrak, lat 99; + Jan Pedrycz, lat 67; + Alfred Musiał lat 88; + Andrzej Wójcik, lat 59. Pomódlmy się także za poległych w obronie naszej Ojczyzny oraz zmarłych w trwającej wojnie na Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Na nadchodzący tydzień życzymy Wam, Bracia i Siostry, zarówno parafianom, jak i sympatykom naszej świątyni owocnego odpoczynku i Bożej opieki.