16. Niedziela zwykła (2023-07-23)

 1. Dzisiaj przed świątynią Franciszkańska Grupa Charytatywna zbiera ofiary na pomoc potrzebującym z naszej parafii. Bóg zapłać za okazane wsparcie.
 2. We wtorek, 25 lipca wspominamy w liturgii św. Krzysztofa, patrona kierowców. Z tej okazji po każdej Mszy św. – poświęcenie pojazdów. Natomiast w dzień św. Krzysztofa po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.30 poświęcimy nowe pojazdy. Będzie możliwość złożenia ofiar na rzecz MIVA Polska – stowarzyszenia zajmującego się zakupem środków transportu dla misjonarzy z krajów Afryki i Ameryki Południowej.
 3. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:
  • w poniedziałek – Wspomnienie św. Kingi, dziewicy
  • we wtorek – Święto św. Jakuba, Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa
  • w środę – Wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców Najświętszej Maryi Panny
  • w sobotę – Wspomnienie świętych Marty, Marii i Łazarza
 4. Po raz czterdziesty drugi na szlak pątniczy wyruszy Kielecka Piesza Pielgrzymka. Pielgrzymi będą mogli przebyć całą trasę z Wiślicy przez Kielce na Jasną Górę, ale istnieje też możliwość pielgrzymowania tylko na wybranych odcinkach. Zapisy potrwają do 4 sierpnia i będą odbywały się ON-LINE. Formularz zgłoszeniowy, regulamin i bliższe informacje na facebooku pielgrzymkowym oraz na stronie internetowej: www.pielgrzymka.kielce.pl. Zapraszamy każdego kto pragnie odnaleźć sens wiary i przeżyć rekolekcje w drodze.
 5. W dniach od 16 do 19 sierpnia br. odbędzie się XI Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej. Zgłoszenia do 31 lipca przez formularz na stronie internetowej pielgrzymki.
 6. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszli: . Pomódlmy się także za poległych w obronie naszej Ojczyzny oraz zmarłych w trwającej wojnie na Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…