17. Niedziela zwykła (2023-07-30)

 1. We wtorek 1 sierpnia będziemy przeżywać kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, największej akcji zbrojnej podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. Niech wspomnienie tego patriotycznego wydarzenia przypomina nam nieustannie o potrzebie modlitwy za naszą Ojczyznę, za tych, którzy za jej wolność oddali życie, oraz za tych, którym powierzono odpowiedzialne stanowiska.
 2. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:
  • w poniedziałek – Wspomnienie św. Ignacego Loyoli, prezbitera
  • we wtorek – Wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła
  • w środę –  Święto Najświętszej Maryi Panny Anielskiej z Porcjunkuli. W tym dniu za nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła franciszkańskiego lub parafialnego można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  • w piątek – Wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera, patrona proboszczów
  • w przyszłą niedzielę – Święto Przemienienia Pańskiego
 3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  • w czwartek – nabożeństwo o godz. 18.00, a po nim Msza św. w intencji powołań
  • w piątek – nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00
  • w sobotę – Nabożeństwo różańcowe o godz. 17.45, a następnie Msza św. wynagradzająca o godz. 18.30.
 4. Dobrowolna abstynencja od alkoholu, podjęta w sierpniu przez dorosłych, jest wymownym świadectwem troski o trzeźwość polskiego narodu. To świadectwo z pewnością pomoże wielu osobom uwikłanym w alkoholizm wrócić na drogę wolności. Do Parafialnej Księgi Abstynencji można wpisywać się w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.
 5. W przyszłą niedzielę na Mszach Świętych kazania będzie głosił br. Maciej Zinkiewicz, kapucyn, dyrektor i redaktor naczelny Wydawnictwa Serafin z Krakowa. Po każdej Mszy świętej będzie możliwość zapoznania się z ofertą wydawnictwa i zakupienia wartościowych publikacji.
 6. Po raz czterdziesty drugi na szlak pątniczy wyruszy Kielecka Piesza Pielgrzymka. We wtorek, 8 sierpnia pielgrzymi przybędą do Kielc. O godz. 15.30 zostanie odprawiona Msza św. w Bazylice Katedralnej, a następnie parafie kieleckie ugoszczą pielgrzymów i przyjmą ich na nocleg. Nasza parafia gościć będzie grupę Czerwono-Czarną. W naszej świątyni o godz. 20.30 odbędzie się Apel Jasnogórski wraz z uczestnikami pielgrzymki. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 7. Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę zaprasza do włączenia się w Grupę Duchową. Pielgrzym Duchowy łączy się z wędrującymi do Matki Bożej Częstochowskiej przez codzienną modlitwę, w miarę możliwości udział w kościele we Mszy św. i przyjęcie Komunii św. czy uczestnictwo w Apelu Jasnogórskim. Cennym darem jest ofiarowanie cierpienia Panu Bogu w intencji pielgrzymów, dlatego chorzy i cierpiący są szczególnie zaproszeni do duchowego pielgrzymowania. W czasie „rekolekcji w drodzeˮ pątnicy będą pamiętać w codziennej modlitwie o duchowych Siostrach i Braciach. Będą modlić się również w intencjach zgłoszonych drogą e-mailową: intencje.kpp@gmail.com