18. Niedziela zwykła – 8 sierpnia 2023

 1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:
  • w poniedziałek – Wspomnienie błogosławionych męczenników Agatanioła i Kasjana, prezbiterów
  • we wtorek – Święto św. Dominika, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego, prezbitera
  • w środę – Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, Patronki Europy
  • w czwartek – Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
  • w piątek – Święto św. Klary, dziewicy
 2. 5 sierpnia na pątniczy szlak wyruszyła 42. Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. We wtorek, 8 sierpnia pielgrzymi przybędą do Kielc. O godz. 15.30 zostanie odprawiona Msza św. w Bazylice Katedralnej, a następnie parafie kieleckie ugoszczą pielgrzymów i przyjmą ich na nocleg. Nasza parafia gościć będzie grupę Czerwono-Czarną. W naszej świątyni o godz. 20.30 odbędzie się Apel Jasnogórski wraz z uczestnikami pielgrzymki. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. Apostolskie Dzieło Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza na Adorację i Mszę Świętą w piątek, 11 sierpnia o godz. 15.00.
 4. W przyszłą niedzielę, 13 sierpnia zapraszamy na nabożeństwo fatimskie: o godz. 17.00. Msza św. wieczorna z okolicznościowym kazaniem. Po Mszy św. różaniec i procesja z figurą Matki Bożej Niepokalanej i zakończenie w kościele Apelem Jasnogórskim.
 5. W sierpniu pamiętajmy o trzeźwości i zachęcamy do abstynencji od alkoholu. Do Parafialnej Księgi Abstynencji można wpisywać się w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
 6. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszły: + Maria Bator, lat 72; + Irena Chatys, lat 87; + Marianna Muszyńska, lat 83. Pomódlmy się za poległych w obronie naszej Ojczyzny oraz zmarłych w trwającej wojnie na Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Na nadchodzący tydzień życzymy Wam, Bracia i Siostry, zarówno parafianom, jak i sympatykom naszej świątyni owocnego odpoczynku i Bożej opieki.