2. Niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego 

 1. Niedzielą Miłosierdzia Bożego rozpoczyna się w Kościele katolickim w Polsce 79. Tydzień Miłosierdzia. Jego hasłem są słowa papieża Franciszka: „Skoro dostąpiliśmy miłosierdzia, stańmy się miłosierni”. Zachęcamy, aby w gronie rodzinnym odmówić wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W naszej świątyni o godz. 15.00 będzie nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Dziś można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Młodzież z duszpasterstwa Postcresima będzie sprzedawać dzisiaj przygotowane przez siebie ciasta, z których dochód w całości zostanie przeznaczony na dofinansowanie ewangelizacyjnego obozu letniego dla młodych. Serdecznie zapraszamy do wsparcia tej inicjatywy!
 3. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:
  • w piątek – św. Konrada z Parzham, zakonnika, kapucyna
 4. Zapraszamy na Katechezy Zwiastowania dla dorosłych i młodzieży, małżeństw i samotnych, które głoszą Wspólnoty Neokatechumenalne we wtorki i czwartki o godz. 19.15 w auli parafialnej.
 5. Kolejna sesja Szkoły Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji Świętej Maryi z Nazaretu Matki Kościoła rozpocznie się w naszej parafii w piątek, 21 kwietnia. Na trzydniowe rekolekcje zapraszamy wszystkich, którzy pragną pogłębić swoją relację z Panem Bogiem. Więcej informacji na plakacie, lub na naszej stronie internetowej.
 6. Modlitewny Wieczór Uwielbienia rozpocznie się w świątyni w sobotę, 22 kwietnia o godz. 19.30, a o 20.45 Eucharystia. Zaprasza Odnowa w Duchu Świętym.
 7. Franciszkańska Grupa Charytatywna w przyszłą niedzielę zbierać będzie ofiary do puszek na pomoc potrzebującym z naszej parafii.
 8. Czcicieli św. Ojca Pio zapraszamy na Mszę św. przez wstawiennictwo Stygmatyka w przyszłą niedzielę o godz. 12.00.
 9. 23 kwietnia przypada Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego rozpoczynający XV Tydzień Biblijny. Zapraszamy w przyszłą niedzielę na uroczyste Msze święte inauguracyjne o godzinie 12.00 i 19.00. W poniedziałek 24.04 o godzinie 19.15 odbędzie się konferencja wprowadzająca w metodę modlitwy słowem Bożym Lectio Divina wygłoszona przez biblistę ks. Tomasza Siemieńca. Zachęcamy do aktywnego włączenia się w formy modlitwy zaproponowane przez wspólnoty biblijne z naszej parafii.
 10. Kurs przedmałżeński dla osób przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa odbędzie się w dwóch pierwszych weekendach maja (6-7 oraz 13 maja). Rozpoczęcie 6 maja o godz. 10.00. Zapisy w kancelarii lub na stronie internetowej parafii.
 11. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszli: + Barbara Woźniak lat 73 oraz + Marian Kochański lat 89. Pomódlmy się także za poległych w obronie naszej Ojczyzny oraz zmarłych w trwającej wojnie na Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.