2. Niedziela Wielkiego Postu – 5 marca 2023 r.

 1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej br. Marka Kłuska, alumna naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie, który będzie wśród nas na praktykach duszpasterskich do sierpnia. Życzymy mu Bożego błogosławieństwa, owocnego pobytu i posługi.
 2. Dziś przypada Niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tygodniku informacyjnym naszej parafii przeczytamy fragment komunikatu bpa Jana Piotrowskiego na temat misyjnego dzieła Kościoła. 
 3. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
  • Drogi Krzyżowe dla dorosłych w piątki po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.30 oraz dla dzieci o godz. 17.45.
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 18.00. Za udział w tych nabożeństwach wielkopostnych można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 4. Apostolskie Dzieło Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza na Drogę Krzyżową i Mszę Świętą w piątek, 10 marca o godz. 15.00.
 5. Przy ołtarzu Matki Bożej wystawiony jest kosz na jałmużnę wielkopostną, na produkty spożywcze trwałe oraz artykuły chemiczne, które przekażemy najbardziej potrzebującym w naszej parafii. Ofiary na kwiaty i dekoracje Ciemnicy i Grobu Pańskiego można składać w zakrystii i kancelarii parafialnej. Bóg zapłać za złożone dary.
 6. W sobotę na Mszach św. rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. Józefa, Oblubieńca NMP, patrona Kościoła Świętego i naszej Prowincji Zakonnej.
 7. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy parafialne rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi o. Zdzisław Kijas, franciszkanin konwentualny, profesor nauk teologicznych, wykładowca Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie oraz wielu uczelni zagranicznych, od 2010 roku pracownik w Dykasterii ds. Kanonizacyjnych w Watykanie. Autor licznych publikacji z dziedziny teologii, duchowości i hagiografii.
 8. Rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej od osiemnastego roku życia odbędą się w dniach 10-12 marca w budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. Celem rekolekcji jest pomoc w rozeznawaniu powołania przez modlitwę, konferencje, wspólną integrację oraz indywidualną rozmowę z ojcem duchownym. Udział w rekolekcjach jest bezpłatny. Zapisy poprzez stronę internetową WSD będą trwały do 9 marca.
 9. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 19 im. Ireny Sendlerowej w Kielcach ogłasza rekrutację i zapisy do klasy pierwszej szkoły podstawowej. Szczegółowe informacje w sekretariacie szkoły i na stronie internetowej szkoły – www.sp19.kielce.eu
 10. W przestrzeni kieleckiego Dworca Autobusowego od 1 marca do 30 kwietnia prezentowana jest plenerowa wystawa ikon pt. „Światło Niestworzone”, naszego współbrata Marcina Świądra, zapraszamy do obejrzenia tej niecodziennej ekspozycji.
 11. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszli: + Marianna Kaniewska, lat 85; + Tadeusz Chyb, lat 85 oraz + Józef Orłowski, lat 68. Pomódlmy się także za poległych w obronie naszej Ojczyzny oraz zmarłych w trwającej wojnie na Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.