20. Niedziela zwykła – 20 sierpnia 2023

 1. 15 sierpnia na pomoc poszkodowanym w powodzi w Słowenii zostało zebranych 4544,93 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary, które przekażemy Caritas Polska.
 2. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:
  • w poniedziałek – Wspomnienie św. Piusa X, papieża
  • we wtorek – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej
  • w środę – Wspomnienie bł. Bernarda z Offidy, zakonnika
  • w czwartek – Święto św. Bartłomieja, Apostoła
  • w piątek – Wspomnienie św. Ludwika IX, króla, Patrona FZŚ
  • w sobotę – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej
 3. Czcicieli św. Ojca Pio zapraszamy w środę, 23 sierpnia na nabożeństwo o godz. 17.45, a następnie Mszę św. przez wstawiennictwo świętego Stygmatyka.
 4. Franciszkańska Grupa Charytatywna w przyszłą niedzielę zbierać będzie ofiary do puszek na pomoc potrzebującym z naszej parafii.
 5. „Głos Ojca Pio”, „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i inne tytuły prasy katolickiej można nabyć na furcie klasztornej. Zachęcamy do lektury.
 6. Od 13 sierpnia do 10 września 2023 r. trwają Czwarte Świętokrzyskie Dni Muzyki Dawnej im. Wincentego z Kielc. Całość programu na plakacie, na stronie internetowej festiwalu www.earlymusicfestival.pl i w mediach społecznościowych.
 7. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszli: + Jadwiga Rozin lat 76; + Aleksandra Wawrzyńska lat 99; + Genowefa Lasia lat 97. Pomódlmy się za poległych w obronie naszej Ojczyzny oraz zmarłych w trwającej wojnie na Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
  Wszystkim modlącym się w naszym kościele życzymy Bożego błogosławieństwa i dobrego nowego tygodnia.