22. Niedziela zwykła – 3 września 2023 r.

 1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:
  • w piątek – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
  • w sobotę – Wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy, Patronki FZŚ w Polsce.
 2. W poniedziałek, 4 września rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. dla Szkoły Podstawowej  nr 19 i dla Szkoły Muzycznej o godz. 8:00. Zapraszamy nauczycieli, rodziców, młodzież i dzieci do wspólnego ofiarowania Panu Bogu nadchodzącego roku szkolnego.
 3. Pierwsza po wakacjach zbiórka dla wszystkich ministrantów odbędzie się, 4 września o godz. 17.00.
 4. Apostolskie Dzieło Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza na Adorację i Mszę świętą w piątek, 8 września o godz. 15.00.
 5. W sobotę, 9 września swoje imieniny będzie obchodził br. Sergiusz Ślęzak, kapelan Szpitala Onkologicznego. Na wspólną Eucharystię w intencji Solenizanta zapraszamy o godz. 18.30.
 6. W przyszłą niedzielę, 10 września na Mszy św. o godz. 10:30 poświęcimy tornistry i przybory szkolne dzieci, które rozpoczynają rok szkolny.
 7. Wojna to jedno z najgorszych ludzkich doświadczeń. Najnowszy numer „Głosu Ojca Pio” podejmuje temat wojny sprawiedliwej i obrony koniecznej; odpowiada na pytanie o właściwą postawę katolika wobec działań wojennych, szczególnie prowadzonych obecnie na terytorium Ukrainy. Numer otwiera artykuł o rodzinie Ulmów, bogato zilustrowany zdjęciami archiwalnymi, przygotowany z okazji beatyfikacji. W dziale poświęconym Ojcu Pio przeczytamy pełną nieznanych dotąd faktów historię powołania go do włoskiej armii podczas pierwszej wojny światowej. Kapucyński dwumiesięcznik i inne tytuły prasy katolickiej można nabyć na furcie klasztornej.
 8. Brat Józef Mizera zaprasza na spotkania formacyjne Wspólnoty, które otacza duszpasterską opieką. Wspólnotę Franciszkańskiego Zakonu Świeckich dla małżeństw i singli  w każdą II i IV niedzielę miesiąca o godzinie 10.00. Wspólnotę Nowych Rodzin Alwernia tylko dla małżeństw i rodzin także w II i IV niedzielę miesiąca o godzinie 15.30. Spotkania odbywają się w salce Św. Klary I piętro. Wspólnotę Przystań Franciszkańska kształtowania dobrego serca i charakteru dla chłopców od VIII klasy aż do matury w każdy czwartek od 18.00 do 19.00 w salce 103 I piętro.
 9. Rozpoczynamy nabór osób pragnących przyjąć sakrament bierzmowania w naszej parafii. Uczniów, którzy rozpoczynają w tym roku 7 klasę szkoły podstawowej i starszych zapraszamy do zapisywania się w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Informujemy, że przygotowanie do przyjęcia sakramentu w naszej parafii trwa 2 lata. Termin pierwszego spotkania nowego rocznika zostanie podany w najbliższym czasie.
 10. Wysłuchajmy słowa Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego.
 11. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszły: + Krystyna Glijer lat 86 oraz + Genowefa Dąbrowska lat 83. Pomódlmy się za poległych w obronie naszej Ojczyzny oraz zmarłych w trwającej wojnie na Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…