23. Niedziela zwykła – 10 września

 1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:
  • w środę – Wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
  • w czwartek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
  • w piątek – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
  • w sobotę – Wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa
 2. W środę, 13 września zapraszamy na nabożeństwo fatimskie: o godz. 18.30. Msza św. wieczorna z okolicznościowym kazaniem. Po Mszy św. różaniec i procesja z figurą Matki Bożej Niepokalanej i zakończenie w kościele Apelem Jasnogórskim. 
 3. Tego dnia będziemy obchodzić 6. rocznicę śmierci Księdza Biskupa Kazimierza Ryczana. Z tej racji Biskup Kielecki Jan Piotrowski będzie sprawował Mszę św. transmitowaną przez Radio eM z Bazyliki Katedralnej w Kielcach o godz. 6.30. W naszej świątyni Msza św. za Zmarłego Księdza Biskupa Kazimierza zostanie odprawiona o godz. 18.30.
 4. Na nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Kielc w piątek, 15 września zaprasza Franciszkański Zakon Świeckich. Rozpoczęcie nabożeństwa o godz. 16.00 przy pomniku św. Jana Pawła II na placu katedralnym w Kielcach. Zakończenie na Karczówce.
 5. Trwa nabór osób pragnących przyjąć sakrament bierzmowania w naszej parafii. Uczniów, którzy rozpoczynają w tym roku 7 klasę szkoły podstawowej i starszych zapraszamy do zapisywania się w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Pierwsze spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i ich rodziców odbędzie się w niedzielę 1 października, o godzinie 18.00 w auli parafialnej.
 6. Nasze Duszpasterstwo Akademickie „Francesco” zaprasza studentów na wspólne wędrowanie pięknymi szlakami Świętokrzyskiego Parku Narodowego w sobotę 16 września. Wszelkie informacje i szczegóły u br. Marka Haśko (marekha17@gmail.com, tel. 507 861 924), studentki Weroniki (tel. 882 109 760) lub na fejsbukowej stronie duszpasterstwa.
 7. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii z klas 3 Szkoły Muzycznej i Szkoły Podstawowej nr 19 odbędzie się w niedzielę, 17 września po Mszy św. o godzinie 10.30 w auli. Odpowiedzialnym za dzieci komunijne jest br. Tomasz Pilch.
 8. Zachęcamy do udziału w XV Diecezjalnej Pielgrzymce Wspólnot Żywego Różańca do Archiopactwa Ojców Cystersów w Jędrzejowie, która odbędzie ile 7 października. Zapisy w zakrystii, koszt 30 zł, od osoby. Dokładna godzina porannego wyjazdu autokarem zostanie podana w późniejszym terminie.
 9. Wysłuchajmy komunikatu Kurii Diecezjalnej.
 10. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszli: + Barbara Tatar lat 83, + Tomasz Bierut lat 52 oraz + Prakseda Pietrzyk, lat 93. Polećmy również +Księdza Biskupa Kazimierza Ryczana, dobrodzieja naszej parafii, a także poległych w obronie Ojczyzny oraz zmarłych w trwającej wojnie na Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…